Курети. Міфологія Давньої Греції

Курети. Міфологія Давньої Греції

Курети (за грецькою міфологією) — демонічні істоти, що разом із Корибантами складали оточення Великої матері Богів Реї-Кібели і немовля Зевса на Криті. Курети врятували Зевса у дитинстві, коли його хотів згубити Кронос, що пожирав своїх дітей. Вони заглушали плач маленького Зевса ударами списів об щити, тимпанами, екстатичними криками і танцями (Діодор; Страбон). Походження Куретів невідоме. Вони діти землі Геї (Діодор) або Афіни і Геліоса (Страбон). Згідно з однієї із версій міфу, вони вихідці з Евбеї, у Фрігії виховали немовля Діоніса. Їх часто ототожнювали з Кабірами, Корибантами, Дактилями і Тельхинами. Свята на честь Куретів змішували з самофракійськими і лемноськими (Страбон).
Пізніше Курети вартували від Титанів маленького Загрея. Деякі вважають, що вони виховували у Фрігії немовля Діоніса. Особливо Курети почитались на Криті, де їх розрізняли за іменами і вважали засновниками деяких міст. Окремі джерела стверджують, що коли Гера посварилася із Зевсом, вони прийняли сторону Богині, за що і були знищені громовержцем. Пізніше Куретами стали називати жерців Зевса-немовля на Криті. Куретам і Корибантам присвячені орфічні гімни. У період пізньої античності Курети і Корибанти складали оточення Афіни, яка навіть вважалась їх вождем. Курети вчили людей корисним заняттям: прирученню тварин, бджільництву, споруді будинків. Курети наділені як культурними функціями (як діти Афіни), так і функціями божеств родючості, маючи хтонічне походження (як діти Геї).

Курети. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Трофоній — первинне хтонічне божество, тотожне із Зевсом Підземним. За поширеним віруванням, Трофоній був сином Аполлона або Зевса, братом Агамеда, вихованцем богині землі — Деметри.

Фаетон — син Геліоса і Океаніди Клімени, звернувся до батька з проханням надати йому на один день керування сонячною колісницею. Але слабкий хлопець не впорався з безсмертними кіньми, внаслідок чого всесвіт трохи був охоплений пожежею.

Фороней — засновник Аргосської держави, син річкового бога Інаха і Гамадріади Мелії. Він шанувався як національний Герой.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися

Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися