Ксанф. Міфологія Давньої Греції

Ксанф. Міфологія Давньої Греції

Ксанф (за грецькою міфологією) — беотійський цар, викликаний на поєдинок Меланфом. Під час поєдинку за спиною Ксанфа з’явився Бог Діоніс і Меланф став йому докоряти, що він б’ється не один. Здивований Ксанф обернувся і тут же був вбит Меланфом.

Ксанф (за грецькою міфологією) — один з безсмертних коней, син Подарги і Зефіра, брат Балія. За свідченням Гомера Ксанф був конем, що вмів говорити.

Ксанф (за грецькою міфологією) — річковий Бог в Троаді, відоміший під ім’ям Скамандр.

Ксанф (у давнину) — грецький історик, лідієць, родом із Сард. Жив у першій половині V століття до нашої ери, написав історію Лідії у чотирьох книгах, від яких вціліли уривки. У своїх розповідях про Лідію Геродот користувався вигадуванням Ксанфа. Окрім географічних і історичних роз’яснень, у його вигадуванні були відомості по лідійській міфології і етнографії. Ксанфу приписують вигадування про магів і про Емпедокла.

Ксанф (у давнину) — у давній Греції головне місто Лікії. Постраждало при підкоренні Лікії персами, а також при облозі Брутом. У Ксанфі був розташований знаменитий храм Латони — союзне святилище лікійців. Чудові пам’ятники мистецтва із Ксанфа і його околиць знаходяться в Національному британському музеї. У скульптурах, знайдених на акрополі міста є змішування грецьких і азійських понять і стилів.

Ксанф. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.

Еней — син Анхіса і Афродіти, родич Пріама, Герой троянської війни. Еней подібно до Ахілла у греків — син прекрасної богині, улюбленець богів; у битвах його захищали Афродіта і Аполлон.

Європа — донька царя Фінікії Агенора, предмет пристрасті громовержця Зевса. Зевс у подобі дивного білого бика викрав Європу і відніс її на острів Крит.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися