Кронос. Міфологія Давньої Греції

Кронос. Міфологія Давньої Греції

Кронос (у старогрецькій міфології) — Титан. Кронос був одним із Титанів, що народилися від шлюбу Бога піднебіння Урану і Богині землі Геї. Він піддався на домовленості матері і оскопив свого батька, аби припинити нескінченні народження його дітей. Щоб уникнути повторення долі батька, Кронос став проковтувати всіх своїх нащадків. Але врешті-решт його дружина не витримала подібного відношення до їх потомства і дала йому проковтнути камінь замість новонародженого. Рея заховала сина, Зевса, на острові Крит, де він і виріс, вигодуваний божою козою Амалфеєю. Його охороняли Курети — воїни, які, щоб Кронос не чув, заглушали плач Зевса ударами у щити. Змужнівши, Зевс повалив свого батька з трону, змусив його викинути своїх братів і сестри із черева і після тривалої війни зайняв його місце на світлому Олімпі, серед сонму Богів. Так Кронос був покараний за свою зраду. У римській міфології Кронос (Хроос — «час») відомий як Сатурн — символ невблаганного часу. У Давньому Римі Богові Кроносу присвячували свята — сатурналії, під час яких всі багаті люди мінялися зі своїми слугами обов’язками і починалась веселість, що супроводжується рясними узливаннями.

Завітайте на сторінку Титани та дізнайтеся про загальну інформацію титанів.

Кронос. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аврора — Богиня ранішньої зорі. Древні греки іменували Аврору рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос. Аврора була донькою Титана Гіпперіона і Тейі. За іншою версією Сонця — Геліоса і Луни (Місяця) — Селени.

Аїд — Бог царства мертвих, а також само царство. Син Кроноса, або Сатурну і Реї, брат Зевса, володар пекла, де царює над тінями зі своєю дружиною Персефоною (Прозерпіною). У римській міфології Плутон.

Амур — Бог кохання, супутник і помічник Афродіти, уособлення любовного потягу, що забезпечує продовження життя на Землі.

Аполлон — Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв. Син Зевса і Лети (Латони), заступник поезії, музики і співу, також заступник стад.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися