Крит. Міфологія Давньої Греції

Крит. Міфологія Давньої Греції

Крит — найбільший з грецьких островів, в східній частині Середземного моря, на південь від Егейського моря. Завдяки своєму зручному положенню між трьома частинами світу і великій кількості добрих гаваней, Крит вже у глибоку давнину став містом жвавих торгівельних стосунків. Цим пояснюється роль, яку Крит відіграє у грецькій міфології. Звідси ж давні оповідання про його обширну торгівлю, про безліч міст (Гомер називає Крит «Стоградним»), про мудрі закони Міноса, Родоманфія і Ідоменея, завдяки яким Крит отримав назву острова блаженних. Прадавні мешканці Криту були частиною фінікійці, частиною карійського походження, до них згодом приєдналися дорійці, ахейці і еолійці.

Крит. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Бріарей — син Бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Жахлива істота з п’ятдесятьма головами і сотнею рук, один із трьох братів Сторуких — учасників Титаномахії.

Василіск — в римській міфології жахливе чудовисько. Василіск зображався у вигляді чудовиська з тулубом жаби, хвостом змії і головою півня. Півнячий гребінь нагадував формою діадему, тому інколи Василіска називали царем змій.

Вепр Калідонський — люта і страшна дика тварина, породження Тифона і Єхидни. Вепр був народжений величезною свинею в містечку Кромміон, жителі якого після цього не наважувалися покидати свої будинки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися