Креуса. Міфологія Давньої Греції

Креуса. Міфологія Давньої Греції

Креуса (за грецькою міфологією) — донька афінського царя Ерехфея і Праксіфеї, дружина фессалійця Ксуфа, мати Іона, Ахея і Дора. Після смерті батька Іон правив у Фессалії, Ахей у Північному Пелопоннесі, згодом прийшов на допомогу афінянам в одній із воєн і у вдячність за це отримав царський престол у Афінах (Аполлодор; Павсаній). У трагедії Еврипіда «Іон» викладається інша версія, за якою Креусою оволодів в одній з печер на схилі афінського акрополя Аполлон. Немовля Іона незаміжня Креуса вимушена була кинути в цій печері. Через багато років, будучи вже дружиною Ксуфа, Креуса знайшла сина.

Креуса (за грецькою міфологією) — донька Пріама і Гекуби, дружина Енея, матір Асканія. Під час втечі з палаючої Трої, Еней втратив Креусу. Згодом йому раптово з’явилась примара Креуси і повідомила, що вона перебуває під заступництвом Кібели. Примара передбачила, що Енею призначено після довгих мандрів знайти нову батьківщину в Італії (Вергілій, «Енеїда»). Зникнення Креуси зробило можливим сватання Енея до італійської царівни Лавінії.

Креуса (за грецькою міфологією) — донька царя Коринфа Креонта, наречена Ясона, яку погубила ревнива Медея, подарувавши їй на весілля просочені отрутою вінець і нарядне плаття (Еврипід). У інших джерелах Креусу іменують Главку.

Креуса (за грецькою міфологією) — річкова Німфа, мати Гіпсея, Дафни і Стільби, народжених нею від річкового Бога Пенея.

Креуса. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Арес — Бог війни, син Зевса і Гери. У ранніх міфах народження Ареса сталося без участі батька від дотику Гери до чарівної квітки. У пізніших міфах Арес виступав як син Зевса.

Артеміда — Богиня полювання. Донька Зевса і Лети, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця; супроводжувана лісовими Німфами, полює по лісах і горах, охороняє стада і дичину. Вона ніколи не підкорялася силі коханя, і, як Аполлон, не знає шлюбу. У римській міфології їй відповідає Діана.

Асклепій (за грецькою міфологією) — Бог лікування, син Аполлона і Німфи Короніди (за іншою версією — Арсіної, доньки Левкіппа), яку Аполлон вбив за зраду.

Афіна — Богиня розуму, війни, наук і мистецтв. Донька Зевса, що не мала матері. Гефест розітнув сокирою голову Зевса, і з голови вискочила Афіна у повному озброєнні. Вона є уособленням розсудливості Зевса. У римській міфології їй відповідає Мінерва.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Еринії — грецькі Богині помсти. У римській міфології їм відповідають… дізнатися