Кранай. Міфологія Давньої Греції

Кранай. Міфологія Давньої Греції

Кранай (за грецькою міфологією) — третій цар Аттики, що царював після Кекропа, автохтон (народжений Богинею Землі Геєю). Під час царювання Краная стався потоп і Девкаліон прибув до Аттики. Кранай був одружений на Педіаді, донці Меніта, із Спарти, яка народила йому доньок: Кранехму, Аттіду і Кранаю. За ім’ям однієї із них, Аттіди, яка померла ще дівчиною, Кранай назвав свою країну Аттикою (Аполлодор). На донці Кранаї одружився Амфіктіон, після чого скинув свого тестя з трону і запанував в Афінах (Павсаній). Краная народила від Амфіктіона доньку Метаніру.

Кранай. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грації — в римській міфології добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя. Доньки Юпітера, Німф і богинь. У старогрецькій міфології — Харити.

Деметра — Богиня родючості і землеробства, цивільного устрою і шлюбу, донька Кроноса і Реї, сестра і дружина Зевса, від якого вона народила Персефону.

Діана — в римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяця. Її супроводжував епітет «богиня трьох доріг», що тлумачився як знак потрійної влади Діани: на піднебінні, на землі і під землею.

Діоніс — вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами». Син Зевса і фіванської царівни Семели.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Мойри — грецькі Богині людської долі. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Музи — грецькі покровительки наук, поезії і мистецтв. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Ніка (Ніке) — грецька Богиня перемоги. У римській міфології їй відповідає… дізнатися