Кос. Міфологія Давньої Греції

Кос. Міфологія Давньої Греції

Кос (раніше Meropis) — острів в Егейському морі, який зараховують до Спорад. Розташований біля малоазійського берега, навпроти міст Галікарнас і Кнідос. У давнину Кос був відомий храмом Асклепія (Ескулапа) і взагалі вважався присвячений цьому Богу. Сімейство Асклепіадів було на Косі головним. Асклепіад, найвідоміший із давніх лікарів. Народився в Прузі, у Віфінії. Він почав із ораторського мистецтва, але згодом присвятив себе вивченню медицини і практикував з великим успіхом у декількох грецьких містах, а пізніше в Римі. Мітридат марно прагнув залучити його до свого двору блискучими обіцянками. У історії давньої медицини Асклепіад був власне засновником методичної школи. Необхідними умовами успішного лікування він вважав спритність, точність і практичність. Він заперечував вживання ліків, віддаючи перевагу дієті, зміні засобу життя і тому подібне. Патологія його була заснована на атомістичній системі. З вигадувань Асклепіада збереглись лише уривки, які і були зібрані Гумпертом. Невеликий вірш, який приписують Асклепіаду, в якому говориться про гігієнічні правила, відноситься до VII століття до нашої ери. На острові Кос народився і знаменитий лікар Гіппократ.

Кос. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сатири — духи лісів, демони родючості, що разом із Силенами входили у свиту Діоніса, в куксі якого вони грали вирішальну роль. Ці ласі до вина створення бородаті, покриті шерстю, довговолосі, з ріжками, або кінськими вухами, хвостами і копитами; проте торс і голова у них людські. Хитрі, задиристі і хтиві, Сатири пустували в лісах, ганялися за Німфами і Менадамі, владнували злі каверзи людям.

Стімфалійські птахи — міфічні птахи, що мешкали біля озера Стімфала в Аркадії. Вони мали мідні дзьоби і крила, а гострим пір’ям вбивали людей, наче стрілами з лука. Живились людським м’ясом.

Сфінкс — чудовисько, породжене Тифоном і Єхидною, демон-душитель в образі напівжінки, напівлева з крилами птаха. Він уособлення неминучої долі і нелюдської муки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Зевс — грецький верховний Бог. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Зефір — грецький Бог бог західного вітру. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Кронос — грецький Бог часу. У римській міфології йому відповідає… дізнатися