Короніда. Міфологія Давньої Греції

Короніда. Міфологія Давньої Греції

Короніда (Коронея) (за грецькою міфологією) — донька орхоменського царя Флегія, кохана Аполлона. Короніда таємно мала пристрасть до Ісхія і у відсутність Аполлона запросила його розділити з нею ложе, хоча на той час була вагітна від Аполлона. Будучи у Дельфах, Аполлон дізнався від оракула, що Короніда йому зраджує. Ображений Аполлон розповів про це своїй сестрі Артеміді, і та випустила в Короніду цілий сайдак стріл. За Гігіном, Аполлон сам вразив Короніду стрілою. Побачивши мертву Короніди жалощі охопили Аполлона, але оживити її він вже не міг. Тоді Аполлон звернувся до Гермеса, і той вилучив із черева Короніди ще живе дитя. Це був хлопчик, якого Аполлон назвав Асклепієм і віддав на виховання мудрому Кентавру Хірону.

Короніда (за грецькою міфологією) — донька Коронея, царя Фокіди. До красуні Короніди запалав пристрастю Посейдон і став її переслідувати. Втручання Афіни, перетворило Короніду у ворону і врятувало її від домагань Бога (Овідій).

Короніда (за грецькою міфологією) — Вакханка. Під час одного із набігів у фессалійську Фтіотіду, син Борея, Бут, зі своїми супутниками і приятелями по розбійному промислу, потрапив на святкування на честь Діоніса. Там він викрав і збезчестив Вакханку Короніду. Діоніс покарав за це Бута безумством і він наклав на себе руки, кинувшись у колодязь (Діодор).

Короніда (Коронея) — місто у західній Беотії; на південний схід від Херонєї. Мало значення у давнину як місце загальнобеотійських ігор, що святкувались біля Короніди, в храму Афіни Ітонії. Тут афіняни, під керуванням Толміда, були розбиті в 447 році до нашої ери беотійською аристократією. У 394 році у Короніди спартанці, на чолі з Агезілаєм і Ксенофонтом, отримали перемогу над фівянами, афінянами і аргівянами.

Короніда. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Іліфія — Богиня-покровителька породіль, донька Зевса і Гери (Гесіод). У грецьких оповідях Іліфія з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні.

Кібела — велика матір Богів. Донька Урану і Геї, дружина Кроноса.

Лісса — божество безумства, породження Нікти (Богині Ночі) з крові Урану.

Манія — страшна Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гея — грецька Богиня землі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Деметра — грецька Богиня полів і родючості. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Діоніс (Вакх) — грецький Бог виноградарства і виноробства. У римській міфології йому відповідає… дізнатися