Корибанти. Міфологія Давньої Греції

  Корибанти. Міфологія Давньої Греції

  Корибанти (за грецькою міфологією) — назва міфічних попередників жерців Кібели або Реї у Фрігії. Супутники і служителі Богині, які в дикому натхненні, з музикою і танцями, відправляли служіння Великій Матері Богів. Культ Великої матері Богів Реї-Кібели відрізнявся оргіями, танцями, музикою, що вводить в екстаз. Має малоазійське походження, в Греції поширився не раніше 7 століття до нашої ери. Роль Корибантів нагадує роль сатирів в куксі Діоніса. За Аполлодором, вони діти Аполлона і Музи Талії. Навіть у ранніх текстах греки часто плутали їх з Куретами. Походження слова Корибанти, ймовірніше, сталося від Кориба, сина Іасіона і Кібели. У своїх працях Страбон стверджує, що Корибанти були дітьми Зевса і Калліопи.

  Корибанти. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Мойри — богині долі. У уявленнях греків Мойра-доля кожного втілюється в якомусь матеріальному предметі — фетиші, носієві життєвих сил.

  Музи — богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і богині пам’яті Мнемозіни. Їх імена пов’язані із співом і танцями. Цим богиням поклонялися вчені мужі і діячі мистецтва Древньої Греції.

  Немейський лев — породження Тифона і Єхидни, страхітливий хижак, який спустошував арголідську долину. Тіло було невразливе до будь-яких ударів. Він нападав на мешканців Арголіди і нищив їхні отари.

  Німфи — божества природи, її цілющих і родючих сил в образі прекрасних дівчат. Розрізняють Німф водних (Нереїди, Наяди), озер і боліт (лімнади), гір (орестіади), гаїв (альсеїди), дерев (Дріади, Гамадріади) і так далі. Німфи — володарки древньої мудрості, таємниць життя і смерті, лікарки і пророки, від шлюбу з богами народжували Героїв і віщунів.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

  Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

  Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

  Комментарии закрыты.