Кореб. Міфологія Давньої Греції

Кореб. Міфологія Давньої Греції

Кореб (за грецькою міфологією) — син фрігійського царя Мігдона, що сватався до Кассандри, доньки троянського царя Пріама і пропонував за її руку допомогу у війні з ахейцями. Кореб загинув при взятті Трої. Про це розповідають у своїх трагедіях Еврипід і Вергілій, а також історик і мандрівник Павсаній в своїх нарисах.

Кореб (за грецькою міфологією) — арголідський Герой, що переміг демона Пойну. За злочини аргосського царя Кротопа, Аполлон наслав на Аргос демона Пойну, який став пожирати в Аргосі дітей, доки його не знищив Кореб. Тоді за велінням Аполлона в місті сталася чума, яка минула після того, як Кротоп пішов з Аргоса і заснував місто Тріподіський, яке згодом отримало ім’я Мегарамі. За Павсанієм Кротоп залишився в Аргосі і тоді Аполлон скинув його в Тартар, а Тріподіський був заснований Коребом.

Кореб (за грецькою міфологією) — афінянин, винахідник ремесла горщика (Пліній).

Кореб (за грецькою міфологією) — переможець першого олімпійського забігу (Павсаній).

Кореб. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нептун — древній бог римського пантеону. Його ототожнювали з Богом грецької міфології Посейдоном.

Ніке — крилата Богиня перемоги, персоніфікація перемоги, донька Океаніди Стікс і Палланта, сина Титана Крія.

Пан — польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів дарма пророцтва, вважався сином вісника Гермеса і онуком Кроноса (Сатурну). У римлян йому відповідає Фавн.

Персефона — донька Зевса і Деметри (або Цецери), дружина Плутона (або Аїда), грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх. У римській міфології їй відповідає Прозерпіна.

Піфо — Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу.

Плутон — Бог підземного царства і смерті, що носив у греків також ім’я Аїд. За оповіддю, Плутон був братом Зевса і Посейдона.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає…

Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає…

Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає…