Комето. Міфологія Давньої Греції

Комето. Міфологія Давньої Греції

Комето (за грецькою міфологією) — жриця Артеміди в Патрах. Павсаній оповідає, що її коханець Меланіпп оволодів нею в храмі Богині. Аби спокути перед Артемідою осквернення її святилища, Комето і Меланіпп були принесені їй в жертву. Крім того, Піфія зажадала щорік відновлювати жертвоприношення, вибираючи для цього найкрасивіших хлопця і дівчину, до того часу, доки цар іноземця не привезе до них нове божество. Цим царем став Евріпіл, що після Троянської війни доставив в Патри статую Діоніса роботи Гефеста.

Комето (за грецькою міфологією) — донька царя телебоїв Птерелая з острова Пафос. Птерелай був онуком Бога Посейдона і отримав від діда божий дар. За Аполлодором, він мав на голові золотий волос, який робив його непереможним і безсмертним. Донька Птерелая Комето під час облоги Пафосу побачила Амфітріона і закохалась у нього. Аби мати його взаємність, Комето вирвала у сплячого батька золотий волос і Птерелай помер. Амфітріон після цього без зусиль підкорив телебоїв, але, увійшовши до царського міста, засудив Комето до смерті за батьковбивство.

Комето. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Посейдон — володар морів. Син Кроноса (або Сатурну) і Реї, брат Зевса. Після перемоги над Титанами, при розділі панування над світом, став володарем морів. У римській міфології йому відповідає Нептун.

Прозерпіна — в давньоримській міфології Богиня підземного царства, що відповідає старогрецькій Персефоні, донька Юпітера і Церери, племінниця і дружина Плутона.

Рея — в античній міфології грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса. Культ Реї вважався одним із древніх, але був мало поширений у Греції.

Сатурн (за римською міфологією) — одвічний давньоримський бог, культ якого був одним із найпоширеніших в Італії. Відповідає грецькому Кроносу.

Стікс — старша донька Океана і Тефіди, божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Асклепій — грецький Бог лікування. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися