Колхіда. Міфологія Давньої Греції

Колхіда. Міфологія Давньої Греції

Колхіда (у давнину) — країна на західному березі Понта Евксинського (Чорного моря), мета Походу аргонавтів. Нащадками єгиптян колхів вважав Геродот (за темний колір шкіри, кучеряве волосся і обрізання). Колхіда стала відома грекам завдяки торгівлі і підставі колоній міста Мілета на берегах Понта. З поселень Гомер тут називає Ею, Гесіод — місто-колонію Фазіс. Назва Колхіда з’являється вперше у Піндара і Есхіла. За визначенням Скілака, прийнятим і пізнішими географами, Колхіда тягнулася від міста Діоскуріади до Абсара, а далі жили вже окремими групами невеликі племена колхів. До часів понтійського царя Мітрідата VI Великого Евпатора Колхіда була незалежна і керувался дрібними князьками. Після мітрідатівської війни римляни оволоділи країною, але мали тут лише невеликі колонії і обмежувались збором данини. Колхіда була дуже родюча; тут робили вино, корабельний ліс, збирали фрукти, коноплю, льон, віск, смолу, а також золотий пісок. Мешканці відрізнялися помірністю; харчувалися майже виключно гречкою. Племена, що жили тут (за Арріаном): санни, махелони, геніохи, зідрети, лази, апсіли, абазги і саніги. Птоломеєм згадуються і мінгрели.

Колхіда. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агдістіс — жахлива двостатева істота. Фрігійський міф розповідає, що одного дня сім’я сплячого Зевса витекло на землю, запліднило її і народилася страшна нелюдська істота Агдістіс. Його руйнівна сила не влаштовувала богів.

Амазонки — жінки-воячки, що ведуть свій рід від бога війни Ареса і Наяди Гармонії. У битвах з амазонками брали участь Беллерофонт, Геракл і Тесей. Під час Троянської війни амазонки билися на стороні Трої.

Бореади — крилаті сини Бога північного вітру Борея і Оріфії, доньки афінського царя Ерехфея. Подібно до батька, Бореади втілювали вітри, їх дії були швидкі і стрімкі. Учасники Походу аргонавтів. Під час походу вони звільнили Фінея — мужа Клеопатри від гарпій, що терзали його.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися