Кодр. Міфологія Давньої Греції

Кодр. Міфологія Давньої Греції

Кодр (за грецькою міфологією) — син Меланфа, останній цар Афін, що жив за часів переселення дорійців. Коли дорійці захопили Мессенію, Кодр відправився до Афін, в одній вирішальній битві розбив афінян і вбив їх царя, нащадка Тесея, після чого зацарював в Афінах, взявши собі в дружини афінянку. Після вторгнення дорійців до Аттики, за переказами, Дельфійським оракулом було передбачено, що дорійці не завоюють Аттики, якщо загине її цар. Жителі Дельф, дружньо налаштовані до афінян, повідомили їх про це пророцтво оракула. За Павсанієм, внаслідок цього пророцтва Кодр, вдягнувшись лісорубом, відправився до дорійського табору, і там загинув у бійці. Так або інакше, дізнавшись про загибель Кодра, дорійці зняли облогу.
Мешканці Аттики вирішили більше не мати царів, а вибирати довічних архонтів. Першим з них був син Кодра, Медонт. Смерть Кодра відносять до 1068 року до нашої ери. За словами Арістотеля, нащадки Кодра (кодріди) поступились частиною своїх почесних прав архонтам, і це відбулось при Медонті, за іншими джерелами — при Акасті.

Кодр. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Юпітер — в римській міфології всемогутній Бог піднебіння, цар Богів. Юпітер почитався як верховне божество, повелитель грому і блискавок.

Ялем — божество ридання і плачу, син Аполлона і Калліопи.

Янус — римський Бог дверей; як таке мав дві особи. Також був Богом договорів і союзів. Янус керував началами. До появи культу Юпітера Янус був божеством піднебесся і світла.

Ясо — Богиня зцілення, донька Асклепія і Епіони, онучка Аполлона, сестра Богині здоров’я Гігієї і лікарів Подалірія, Махаона, Панакеї і Акессо.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Діана — римська Богиня місяця. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фортуна — римська Богиня випадку і долі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися