Клітія. Міфологія Давньої Греції

Клітія. Міфологія Давньої Греції

Клітія (за грецькою міфологією) — Океаніда, донька Океана і Титаніди Тефіди (Гесіод). Згідно вигадуванням Овідія, Клітія, закохавшись у Геліоса (Аполлона), але не маючи взаємності, впала в безумство, не зводила з нього очей, повертаючи голову за сонцем, що рухалось по небосхилу. Клітія приросла до землі і перетворилася на геліотроп — квітка, яка постійно повертає віночок услід за сонцем (соняшник). Багато мистецтвознавців і істориків вважають, що знаменитий мармуровий бюст в Британському музеї в Лондоні (версія майстра міфологічних і алегоричних полотен і портретів Джорджа Фредеріка Уотса), що носить ім’я Клітії, насправді є портретом невідомої римлянки.

Клітія (за грецькою міфологією) — донька Пандарея, наложниця беотійського царя Амінтора, із-за якої той став нехтувати своєю дружиною (Павсаній). На прохання останньої їх син Фенікс спокусив Клітію. Батько у ревнощах прокляв сина, призвавши Ериній і зробивши так, щоб в того ніколи не було потомства (Гомер, «Іліада»). Більшість міфографів вважають, що ім’я наложниці царя Амінтора було Фтія.

Клітія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Юпітер — в римській міфології всемогутній Бог піднебіння, цар Богів. Юпітер почитався як верховне божество, повелитель грому і блискавок.

Ялем — божество ридання і плачу, син Аполлона і Калліопи.

Янус — римський Бог дверей; як таке мав дві особи. Також був Богом договорів і союзів. Янус керував началами. До появи культу Юпітера Янус був божеством піднебесся і світла.

Ясо — Богиня зцілення, донька Асклепія і Епіони, онучка Аполлона, сестра Богині здоров’я Гігієї і лікарів Подалірія, Махаона, Панакеї і Акессо.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися