Клітемнестра. Міфологія Давньої Греції

Клітемнестра. Міфологія Давньої Греції

Клітемнестра (за грецькою міфологією) — дружина Агамемнона; донька Леди і Тіндарея, сестра Єлени. Одного дня батько Клітемнестри забув вшанувати жертвою Афродіту, і розгнівана Богиня передбачила, що доньки Тіндарея пройдуть страшні випробування і будуть нещасливі у шлюбі. Першою цю долю випробувала Клітемнестра. Вона одружилась із Танталом, онуком Пелопа, але Агамемнон, вбивши Тантала і новонародженого сина Клітемнестри, змусив її стати його дружиною (Еврипід). У цьому шлюбі вона народила трьох доньок (їх імена називають по-різному; у пізнішій літературі — Іфігенія, Хрісофеміда і Електра) і сина Ореста. Ненависть Клітемнестри до чоловіка спалахнула з новою силою після жертвопринесення Іфігенії. Агамемнон надав таке розпорядження, аби забезпечити благополучне відплиття ахейського флоту під Трою. Доки чоловік воював під Троєю, її кохання домагався двоюрідний брат чоловіка Егісф. Але вона вступила з ним у зв’язок лише після того, як Егісф відіслав на незаселений острів придворного аеда, якому Агамемнон доручив спостерігати за моральністю дружини. За Гомером Егісф і Клітемнестра стали коханцями, піддавшись на домовленості Навплія.
Агамемнон, повернувшись на батьківщину, був убитий Егісфом, а Клітемнестра, причому особисто, вбила наложницю чоловіка, Кассандру. Це була помста за вбивство доньки Іфігенії (Есхіл). За Піндаром вона боялась викриття свого зв’язку з Егісфом (Піфійські оди). Від Егісфа Клітемнестра народила трьох дітей: Алета і Ерігону. Вона не дозволила Егісфу вбити Електру, яка не приховувала своєї ненависті до них, а видала доньку за мікенського селянина, чим прирекла її на бідування. Разом з Егісфом Клітемнестра загинула від руки сина Ореста, що помстився за смерть батька. Доля Клітемнестри та її рідних була досить складним сюжетом для великих трагедій Есхіла, Софокла і Евріпіда, які деколи абсолютно по-різному змальовують і характер Клітемнестри і її участь у вбивстві чоловіка.

Клітемнестра. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Бріарей — син Бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Жахлива істота з п’ятдесятьма головами і сотнею рук, один із трьох братів Сторуких — учасників Титаномахії.

Василіск — в римській міфології жахливе чудовисько. Василіск зображався у вигляді чудовиська з тулубом жаби, хвостом змії і головою півня. Півнячий гребінь нагадував формою діадему, тому інколи Василіска називали царем змій.

Вепр Калідонський — люта і страшна дика тварина, породження Тифона і Єхидни. Вепр був народжений величезною свинею в містечку Кромміон, жителі якого після цього не наважувалися покидати свої будинки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Юпітер — римський верховний Бог. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися