Кліо — муза історії. Міфологія Давньої Греції

Кліо — муза історії. Міфологія Давньої Греції

Кліо (за грецькою міфологією) — одна із дев’яти олімпійських Муз. Донька Зевса і Титанки Мнемозіни (Гесіод). Муза, яка славить. З часів еллінізму Кліо вважалась музою історії і зображувалась звичайно із сувоєм і грифельною паличкою в руках. На геркуланській фресці вона тримає розкритий папірус. Поряд із нею корзина зі свитами рукописів. Інколи її атрибутом є сонячний годинник, оскільки Кліо спостерігає за порядком в часі. Ім’я Муз з часів Гесіода були наступні: Кліо, Талія, Ерато, Евтерпа, Полігімнія, Калліопа, Терпсіхора, Уранія, Мельпомена.

Кліо — муза історії. Міфологія Давньої ГреціїКліо. Муза історії (Ермітаж)

Кліо — муза історії. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.

Еней — син Анхіса і Афродіти, родич Пріама, Герой троянської війни. Еней подібно до Ахілла у греків — син прекрасної богині, улюбленець богів; у битвах його захищали Афродіта і Аполлон.

Європа — донька царя Фінікії Агенора, предмет пристрасті громовержця Зевса. Зевс у подобі дивного білого бика викрав Європу і відніс її на острів Крит.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Теллус — римська Богиня землі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Церера — римська Богиня полів і родючості. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Бахус, Либер — римський Бог виноградарства і виноробства. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися