Кліо — муза історії. Міфологія Давньої Греції

  Кліо — муза історії. Міфологія Давньої Греції

  Кліо (за грецькою міфологією) — одна із дев’яти олімпійських Муз. Донька Зевса і Титанки Мнемозіни (Гесіод). Муза, яка славить. З часів еллінізму Кліо вважалась музою історії і зображувалась звичайно із сувоєм і грифельною паличкою в руках. На геркуланській фресці вона тримає розкритий папірус. Поряд із нею корзина зі свитами рукописів. Інколи її атрибутом є сонячний годинник, оскільки Кліо спостерігає за порядком в часі. Ім’я Муз з часів Гесіода були наступні: Кліо, Талія, Ерато, Евтерпа, Полігімнія, Калліопа, Терпсіхора, Уранія, Мельпомена.

  Кліо — муза історії. Міфологія Давньої ГреціїКліо. Муза історії (Ермітаж)

  Кліо — муза історії. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.

  Еней — син Анхіса і Афродіти, родич Пріама, Герой троянської війни. Еней подібно до Ахілла у греків — син прекрасної богині, улюбленець богів; у битвах його захищали Афродіта і Аполлон.

  Європа — донька царя Фінікії Агенора, предмет пристрасті громовержця Зевса. Зевс у подобі дивного білого бика викрав Європу і відніс її на острів Крит.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Теллус — римська Богиня землі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Церера — римська Богиня полів і родючості. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Бахус, Либер — римський Бог виноградарства і виноробства. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

   

  Комментарии закрыты.