Клімена. Міфологія Давньої Греції

  Клімена. Міфологія Давньої Греції

  Клімена (за грецькою міфологією) — Океаніда, донька Океана і Тефіди, дружина Титану Япета і мати Прометея, Епіметея, Атланта і Менетія (Гесіод). За Овідієм — донька Фетіди, дружина Прометея і мати Девкаліона, від зв’язку з Геліосом Клімена народила Фаетона і Геліад, доньок — Фебу, Гелію, Етерію і Лампетію.

  Клімена (за грецькою міфологією) — донька царя Криту Катрея. За Аполлодором Клімена — дружина царя Евбеї Навплія, мати Паламеда, Навсимедонта і Еакса. Навплій — у грецьких героїчних оповідях евбейський цар, який у помсту за смерть свого сина Паламеда, повів греків, що поверталися із Трої, невірним шляхом, внаслідок чого вони зазнали краху.

  Клімена (за грецькою міфологією) — дружина царя Іксіона і мати Піріфоя від Зевса, що потрапила в рабство до Єлени і попливла з нею до Трої. Після загибелі Трої Клімена дісталася Акаманту як наложниця.

  Клімена (за грецькою міфологією) — донька беотійського царя Мінія. За Аполлодором Клімена є дружиною Іаса і матір’ю Аталанти.

  Клімена. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  ОкеанідиНімфи, доньки Океану і Тефіди. Древній Титан Океан породив три тисячі доньок — Океанід і стільки ж синів — річкових потоків. Вони сполучалися з людським родом і були виховательками молодого покоління.

  Орф — жахливий двоголовий пес Геріона, породження Тифона і Єхидни, брат Кербера. Від Орфа його мати Єхидна народила напівжінку-напівзмію Сфінкс. За іншими джерелами від протиприродного зв’язку Орфа з власною матір’ю народився Немейський Лев.

  Ори — богині часів роки, що сприяють рослинності. Вони відмикають і замикають брами Олімпу, збирають або розсіюють хмари, годують і запрягають коней Гери.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

  Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

   

  Комментарии закрыты.