Клеонім. Міфологія Давньої Греції

Клеонім. Міфологія Давньої Греції

Клеонім (у давнину) — син спартанського царя Клеомена II. Ефорами був посланий на допомогу тарентінцям проти луканців. Він успішно закінчив цю війну і приблизно 303 року до нашої ери завоював острів Коркиру. У 293 році Клеонім підтримав беотійців, повсталих проти Димитрія Поліоркета, але згодом повинен був ховатися від переслідувань Димитрія. Пізніше він тимчасово мав великий вплив в Спарті. В 278 році до нашої ери Клеонім завоював Трезени, згодом залишив Спарту і допомагав Пірру у війні з нею. Зійшов з історичної сцени після смерті Пірра в Аргосі. Клеонім мав права на престол, але ефори заважали його обранню царем, зважаючи на його деспотичний характер.

Клеонім (у давнину) — афінський демагог часів пелопоннеської війни; висміюється в комедіях Арістофана як тип хвалька і боягуза.

Клеонім. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Піфон — жахливий змій, породження Геї і Тартар. Піфон спустошував околиці Дельф і вартував древньо прорицалище Геї і Феміди в Дельфах. Аполлон, вбивши Піфона, заснував на місці древнього прорицалища храм і заснував Піфійські ігри.

Плеяди — сім доньок Титана Атланта і Океаніди Плейони. Найбільш яскраві з них носять імена Атлантид, подруг Артеміди: Алкіона, Келено, Майя, Меропа, Стеропа, Тайгета, Електра.

Поліфем — син Посейдона і морської Німфи Тооси. Одноокий велетень-Циклоп жив на Сицилії. Відомий міф про любов Поліфема до Німфи Галатеї, а також міф про пригоди супутників Одіссея в гостях в Поліфема.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Юнона — римська цариця Богів. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися