Кізік. Міфологія Давньої Греції

Кізік. Міфологія Давньої Греції

Кізік (за грецькою міфологією) — цар доліонів. Коли аргонавти досягли його царства, Кізік тільки що одружився з Клітою і запросив всіх взяти участь у весільному бенкеті. Після закінчення свят аргонавти сердечно попрощалися з Кізіком і спрямували до моря проти вітру. Вони втратили курсу і прибувши у пітьмі до берега, зазнали нападу. Лише вбивши декілька нападаючих, аргонавти дізнались, що б’ються з доліонами, які прийняли аргонавтів за піратів, а цар Кізік лежить мертвий біля Ясона. Аргонавти влаштували похоронні ігри на честь Кізіка. Деякі давні автори оповідають, що смерть Кізіка влаштувала Богиня Кібела в помсту за вбивство священного лева, що мешкав на горі Діндім.

Кізік (у давнину) — засновано мілетцями місто на перешийку Арктонісса, одного з півостровів Пропонтіди, пізніше відокремленого материка. Біля Кізіка в 410 році до нашої ери, під час Пелопоннесської війни, афіняни, під керуванням Алкивіада, розбили спартанців Міндара. У 74 році Кізік був взятий в облогу Мітрідатом, але відбитий Лукуллом. Залишався значним містом до завоювання його арабами у 675 році. У нумізматиці відомі статіри Кізіка із суміші золота і срібла. Вони мали попит з VII до IV вік до нашої ери, доки не поступились золотій македонській монеті Філіппа і Александра.

Кізік. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нарцис — надзвичайно красивий син беотійського річкового бога Кефісса і Німфи Ліріопи. Хлопець помер від любові до самого собі, споглядаючи свою особу.

Одіссей («сердитий») — цар острова Ітаки, син Лаерта і Антіклеї, муж Пенелопи. Одіссей — знаменитий Герой Троянської війни, що також прославився своїми мандруваннями і пригодами.

Орест — син Агамемнона і Клітемнестри, брат Електри і Іфігенії. Оресту було десять років, коли його батько був вбитий своєю дружиною і її коханцем Егісфом. Самого Ореста з будинку врятувала від смерті сестра Електра.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися