Кіренаїка. Міфологія Давньої Греції

Кіренаїка. Міфологія Давньої Греції

Кіренаїка — країна на північному березі Африки, між Сиртом на заході і Єгиптом на сході. Давні міфологи вміщали на її сході «країну Гесперід». Приблизно 630 року до нашої ери переселенці з кікладського острова Фери заснували неподалік від моря, колонію Кірену. Одним із могутніх царів Кірени (по-дорійські Кірани) був Батт. Під час царювання династії Баттіадів, Кірена, завдяки мореплаванню і торгівлі, швидко досягла процвітання і після тривалої і жорстокої боротьби з Єгиптом і Карфагеном здобула незалежність. Близько 540 року до нашої ери брати царя Аркезілая II обурилися і утворили із західних міст самостійну державу Барку. Влада Баттіадів була знищена персидським царем Камбізом, що приєднав Кірену до єгипетської сатрапії. Під час панування персів, що продовжувалось 200 років, Кірена стала республікою. До цієї пори належить і процвітання кіренської школи філософів.

Кіренаїка. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Тефіда — вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує. Одне із прадавніх божеств, Титаніда, донька Геї і Урану, сестра і дружина Океана, мати потоків, річок і трьох тисяч Океанід.

Тітон — божество світла, спочатку, власне «полудень» (Лікофрон), «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло».

Тіхе — божество випадку. Не зустрічається в класичній міфології, створено в епоху еллінізму як свідоме протиставлення давньому уявленню про незмінну долю.

Фавн — одне із прадавніх національних божеств Італії. Багато італійських особливостей його характеру і культу втрачено внаслідок ототожнення його з грецьким Паном.

Фавоній — приємний весняний денний західний вітер в Римі, що починається в лютому.

Феміда — Богиня правосуддя. Греки називали богиню також Теміда, Теміс. Феміда була донькою Бога піднебіння Урану і Геї. Її доньками були Богині долі — Мойри.

Фортуна — Богиня щастя, випадку і вдачі, одне із найбільш шанованих римлянами та італіками божеств.

Харити — доньки Зевса і Океаніди Евріноми, втілювали радісне, добре і вічно молодий початок. Звали Богинь: Аглая («сяюча»), Евфросіна («благомисляча»), Талія («квітуча»), Клета («бажана») і Пейто («переконання»).


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися