Кіпселіди. Міфологія Давньої Греції

Кіпселіди. Міфологія Давньої Греції

Кіпселіди (у давнину) — рід тиранів Коринфа, що отримав своє ім’я від Кіпсела. Олігархія Бакхіадів, що мала місце в Коринфі із середини VII століття до нашої ери, стала ненависною народові, внаслідок їх жорстокості і гордості. Це допомогло Кіпселу, родичу Бакхіадів за матір’ю, Лабді, здобути розташування народу і стати тираном (657 рік до нашої ери). Кіпсел, будучи дитиною, був врятований в ящику від смерті, яку готували йому Бакхіади, налякані дельфійським оракулом (син Лабди повинен був скинути їх). Тридцятирічне правління Кіпсела було дуже важке для знаті. Багато хто з її середовища був позбавлений майна і страчений. Простий народ любив його, так що він навіть не мав охоронців. Побічні сини Кіпсела заснували колонії Коринфа на Левкадії, в Соллії, Анакторії і Амбракії. Після смерті Кіпсела правив його син Періандр, з 627 до 586—585 р. За нього тиранія Кіпселідів досягла вищої сили. Старший його син був недоумкуватий, молодшого вбили коркиряни, двоє інших також померли раніше батька, внаслідок чого після смерті Періандра влада перейшла до його племінника Псамметіху, сина Горга. Після трилітнього правління Псамметіх був убитий коринфянами. Царювання Кіпселідів скінчилось, і в Коринфі введено було помірно-олігархічне правління.

Кіпселіди. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Крій (Кріос) — в старогрецькій міфології один із Титанів, син Урану і Геї, чоловік доньки Понта Еврібії. Був повержений під час Титаномахії і скинутий в Тартар.

Кронос — син бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Він піддався на домовленості матері і оскопив свого батька Урана, щоб припинити безкінечні народження його дітей.

Океан — прадавній бог водної стихії, прабатько богів морів, річок, струмків і джерел. Титан, син Урану і Геї. Від нього походить численне покоління водяних божеств, що склали особливий водний Олімп.

 

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися