Кіпсел. Міфологія Давньої Греції

Кіпсел. Міфологія Давньої Греції

Кіпсел (за грецькою міфологією) — син Епіта з роду Аркада. Він успадковував від батька владу над усією Аркадією. У його царювання сталося повернення Гераклідів до Пелопоннес. Видавши за одного із Гераклідів, Кресфонта, свою доньку Меропу, Кіпсел тим самим врятував свою країну від підкорення дорійцями і утримав владу. Коли Поліфонт, родич Кресфонта, вбив останнього із двох його синів і змусив Меропу вийти за нього заміж, Кіпсел сховав у себе молодшого сина своєї доньки Епітоса, виховав його, а згодом допоміг онукові повернути трон Мессенії.

Кіпсел. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мнемозіна — Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Тейя (Тея, Фейя)Титаніда, старша донька Урану і Геї, сестра і дружина Гіперіона, мати Геліоса (Сонця), Еос (ранішньої зорі) і Селени (місяці). По Ксенагору, народила від Океана керкопів Кандула і Атланти.

Тефіда (Тетія, Тіфія, Тефія, Тетіс)Титаніда, одне із прадавніх божеств в грецькій міфології. Це донька Геї і Урану і чоловіка брата Океану, з яким вона мала 3000 доньок, — Океанід і 3000 синів —річкових потоків. Її діти: річкові божества Іннах і Ахелон, а також Ладон, бог річки в Аркадії.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися