Кипарис. Міфологія Давньої Греції

Кипарис. Міфологія Давньої Греції

Кипарис (за грецькою міфологією) — чарівний хлопець із острова Кеос, син Телефа, улюбленець Аполлона (за іншими джерелами, Пана або Зефіра). Овідій оповідає про те, що Кипарис дуже любив свійського оленя, водив його на галявини з соковитою травою, прикрашав роги вінками, часто роз’їжджав на ньому долиною. Одного дня, коли олень відпочивав в чагарнику, Кипарис випадково вразив його списом. Побачивши, кого він убив, Кипарис жахнувся і не побажав жити далі. На прохання хлопця Аполлон перетворив його на дерево печалі, аби той міг вічно сумувати. Невтішний був і Аполлон (Овідій). В образі Кипариса виявились давні риси рослинного демонізму і фетишистського вовкулацтва. Згідно іншої версії Кипарисом звався хлопець з острова Крит, який прохав Богів перетворити його на дерево, прагнучи уникнути кохання Аполлона.

Кипарис (за грецькою міфологією) — син Мінія, брат Орхомена, засновник однойменного з ним міста у Фокиді, біля Парнасу.

Кипарис. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Астерія — донька Титана Коя і Феби, яка рятуючись від переслідувань Зевса, обернулася на перепелицю. За іншим переказом, кинулася в Егейське море й перетворилася на острів Делос.

Астрей (зоряний) — божество зоряного піднебесся. Гесіод вважав Астрея Титаном другого покоління, сином Крія і Еврібеї, чоловіком Еос, батьком вітрів Борея, Нота, Зефіру і Евра.

АтлантТитанід, син Титану Япета і Океаніди Клімени. Він підтримував небесне зведення поблизу саду Гесперід в покарання за участь у битві із Зевсом на стороні Титанів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися

Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися