Кінір. Міфологія Давньої Греції

Кінір. Міфологія Давньої Греції

Кінір (за грецькою міфологією) — перший цар Кіпру, син Аполлона, засновник кіпрського культу і перший жрець Афродіти. Він належить ще фінікійській епосі Кіпру, але греками, що згодом оселилися на острові, доданий до грецьких міфів. За Аполлодором вважався сином Сандака, батьком Амарака, Адоніса і Мирри, а також за деякими свідоцтвами, Бресії, Лаогори і Орседіки. Раніше він був царем міста Бібла у Фінікії, де особливо шанували культ Адоніса. Прибувши до Кіпру, він заснував місто Паф, який мав до пізнішого часу загальне святилище кіпріотів. Кінір є родоначальником Кінірадів — потомствених жерців Афродіти Пафосської. Він заснував в місті Пафосі культ цієї Богині (Тацит). Жерці і віщуни цього святилища Афродіти, а також її святилища, в Амафусі вважались нащадками Кініра.
Цар Кіпру Кінір був одним із женихів Єлени. Коли Менелай, Одіссей і Талфібій прибули на Кіпр, щоб заручитись підтримкою Кініра, він присягнувся дати п’ятдесят кораблів. Він дотримався своєї обіцянки, але вельми своєрідно — відправив лише один справжній корабель, а сорок дев’ять інших були невеличкими моделями з глини, на яких матросами були ляльки. За Гомером, він лише прислав Агамемнону багату зброю, коли слава про подвиги ахейців у троянській війні дійшла до Кіпру. Кінір вважався також співцем, автором гімнів Афродіті і тужливих пісень про смерть Адоніса. Його ім’я історики виробляють від фінікійського слова kinnor — азійський струнний інструмент. Кінір навчив мешканців острова музиці, танцям, а також литтю бронзи і користуванню металевими знаряддями (Страбон). Найбільш популярний міф про любовний зв’язок Кініра і його доньки Мирри, що привела до народження Адоніса. Коли гріховний зв’язок царя був виявлено, він наклав на себе руки (Овідій). За іншою версією Кінір дожив до глибокої старості, присвятивши себе служінню Афродіті, жерцем якої він був.

Кінір. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Талфібій — вісник, спартанець, разом з Еврібатом був глашатаєм у Агамемнона, виконуючи його доручення. Талфібій разом із Одіссеєм і Менелаєм збирав військо на Троянську війну.

Тевкр — син Теламону і доньки троянського царя Гесіони. Кращий стрілець із лука в грецькому війську під Троєю, де від його руки загинуло понад тридцять захисників Іліона.

Тесей — син афінського царя Енея і Ефери. Прославився рядом подвигів, подібно до Геракла; викрав разом з Піріфоєм Єлену.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися

В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися

В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися