Кілікс. Міфологія Давньої Греції

  Кілікс. Міфологія Давньої Греції

  Кілікс — сама споживана з чаш. Жбани для пиття у давній Греції поділяли на чаші і кубки. Сама споживана з чаш мала назву кілікс. Це була ваза з дуже легкою ніжкою або зовсім без неї, з більш менш плоским корпусом і парою ручок. Великий кілікс, в якому ніжка змінена на низьку підставу, був відомий під назвою лепасти. Різновид тієї ж судини складав кіаф — чаша з однією ручкою.

  Кілікс. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Діомед — син етолійського царя Тідея і доньки Адраста Деїпіли. Разом із Адрастом брав участь в поході і розоренні Фів. Як один із женихів Єлени Діомед бився згодом під Троєю, очолюючи ополчення на 80 кораблях.

  Діоскури — близнята Кастор і Полідевк, сини Зевса, брати Єлени і Клітеместри. За однією з версій міфу, Полідевк і Єлена — діти Леди від Зевса, Кастор і Клітеместра — її діти від спартанського царя — її чоловіка Тіндарея (тому Полідевк вважався безсмертним, а Кастор — смертним).

  Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.

   

  Комментарии закрыты.