Кікони. Міфологія Давньої Греції

Кікони. Міфологія Давньої Греції

Кікони (за грецькою міфологією) — фракійське плем’я, з яким зіткнувся Одіссей і його супутники після відплиття з-під Трої (Гомер, «Одіссея»). Кораблі Одіссея були прибиті вітром до міста кіконів Ісмара. Місто ахейці зруйнували, чоловіків вбили, а жінок взяли в полон. При цьому греки пощадили місцевого жерця Марона і його сім’ю, за що отримали від нього в дар найміцніший напій (за допомогою цього напою Одіссей у подальших пригодах здолав Циклопа Поліфема).
Не дослухавшись поради Одіссей негайно залишити землю кіконів, його супутники залишилися бенкетувати на березі і зазнали нападу кіконів з інших міст, що прибули на допомогу своїм одноплемінникам. У цій битві Одіссей втратив по шість чоловік з кожного корабля. Греки вимушені були тікати. Жінки племені кіконів були тими Менадами, які в безумстві розтерзали Орфея. Зустріч з кіконами — один із небагатьох епізодів поневірянь Одіссея, що мають досить достовірну локалізацію. Мабуть, йдеться про фракійське плем’я кіконів, що мешкало на північному узбережжі Егейського моря, на захід від річки Гебр.

Кікони. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пелей — син егинського царя Еака і Ендеїди, чоловік Антігони. За вбивство свого звідного брата Фока, який переміг Пелея в атлетичних вправах, він був вигнаний батьком і віддалився у Фтію.

Пелоп — цар і національний Герой Фрігії, а потім і Пелопоннесу. Син Танталу і Німфи Евріанасси. Пелоп зростав на Олімпі в товаристві богів і був улюбленцем Посейдона.

Персей — син Зевса і Данаї, доньки аргосського царя Акрісія. Здолав медузу Горгону і врятував Андромеду від домагань дракона.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися