Кікн. Міфологія Давньої Греції

Кікн. Міфологія Давньої Греції

Кікн (лебідь) (за грецькою міфологією) — син Ареса і Пелопії або Пірени (Аполлодор). Кікн пропонував гостям коштовні призи, якщо вони битимуться з ним на колісницях, а згодом, виходячи переможцем (а перемагав він завжди) відрізував їм голови і черепами прикрашав храм свого батька Ареса, також займався розбоєм і вбивствами мандрівників у Фессалії. Аполлон, невдоволений Кікном за те, що той викрадав худобу і грабував процесії, що прямували до його святилища, умовив Геракла прийняти виклик Кікна. Було обумовлено, що Гераклу допомагатиме його Іолай, а Кікну — Арес. Афіна влаштувалась на колісниці Геракла. Кікн, не зменшуючи ходи, мчав їм назустріч. Від удару списами об щити і він, і Геракл опинились на землі. Вони схопилися на ноги, і після короткої сутички Геракл вразив Кікна в шию. Згодом він сміливо вступив в бій з Аресом, який шпурнув у нього спис, але Афіна відвела спис. Арес кинувся на Геракла з мечем, проте отримав рану стегна і впав на землю. Геракл замахнувся для ще одного удару, але Зевс розвів їх, вдаривши між ними перуном (Аполлодор). Розгніваний Арес, проте, перетворив Кікна на лебедя, після чого Афіна відвела заслаблого Бога на Олімп (Гігін).
Кікн — син Посейдона і Каліки (Гігін), батько Тенеса і Гемітеї. За іншими джерелами, син Аетлія і Каліки, чоловік Проклії. Після смерті першої дружини Кікн одружився з Філономою, яка намагалась спокусити пасинків Тенеса. Знехтувана їм мачуха обмовила обох дітей. Кікн наказав Тенеса і його сестру помістити до ящика і скинути в море. Ящик прибило до острова. Тенес став царем цього острова і дав йому своє ім’я Тенедос (Аполлодор; Павсаній). Дізнавшись, що він став жертвою омани, Кікн наказав закопати Філоному живою у землю. Відправившись на пошуки сина, Кікн знайшов його на острові. Кікн і Тенес брали участь в Троянській війні на стороні Трої і загинули від руки Ахілла (Арістотель). Овідій повідомляв, що Тенес загинув при захисті свого острова, а Кікн був перетворений Посейдоном на лебедя (Овідій).

Кікн (за грецькою міфологією) — син Аполлона і Фірії (Антонін Ліберал), красень і мисливець, що жив в околицях Калідона. Багато хлопців хотіли дружити з Кікном, але він відштовхував всіх своєю гордовитістю і поганою вдачею. Філію, що прагнув добитися його дружби, Кікн призначив три випробування: зловити живцем жахливих птахів, що харчувались людьми; задушити руками дикого лева; привести до вівтаря Зевса дикого бика. Коли від Кікна відмовився останній друг, він разом з матір’ю кинувся в Канопське озеро. Аполлон перетворив обох на лебедів (Овідій).

Кікн (за грецькою міфологією) — син царя лігурів Сфенелея. Гігін, Овідій і Вергілій стверджують, що Кікн оплакував смерть свого друга Фаетона і Аполлон за це перетворив його на лебедя і помістив як сузір’я на піднебіння.

Кікн (за грецькою міфологією) — один із женихів Пенелопи, вбитих Одіссеєм (Гомер, «Одіссея»; Аполлодор). У міфах про Кікна відбився мотив про перетворення вбитих горем або загиблих людей на птахів, крики яких здавались сумними. Як зазначають автори самих давніх грецьких оповідань, Кікн спочатку був символом бурхливої морської пучини.

Кікн. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Орфей — знаменитий співець фракійців, син річкового бога Еагра і Музи Калліопи, чоловік Німфи Еврідіки, що приводив своїми піснями в рух дерева і скелі.

Пандора — жінка, створена Афіною і Гефестом за велінням Зевса, з метою помсти людям, для яких Прометей викрав вогонь. Зевс вручив їй запечатану скриньку, в якій були усі нещастя і лиха.

Патрокл — син одного з аргонавтів Менетія, родич і соратник Ахілла в Троянській війні. Будучи хлопчиком, він під час гри вбив свого товариша. За це батько відправив його до Пелея у Фтію, де він був вихований разом з Ахіллом.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися