Кихрей. Міфологія Давньої Греції

  Кихрей. Міфологія Давньої Греції

  Кихрей (за грецькою міфологією) — саламінський цар, син Посейдона, батько Главки. Царем Саламіна він став після вбивства змія, що здійснював спустошливі навали на острів. Але Кихрей зберіг у себе змієня, поведінка якого була не менш руйнівною. Прийняв Теламона, який утік з Егіни. Царювання Кихрея продовжувалось до того часу, доки його не вигнав з острова Еврілох, супутник Одіссея. Після вигнання Деметра прийняла Кихрея до Елевсіну і зробила своїм служителем. Деякі старогрецькі автори стверджують, що змієм за жорстокість звали самого Кихрея (Аполлодор). Павсаній вважав, що він міг перетворюватись на змія.

  Кихрей. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Сатири — духи лісів, демони родючості, що разом із Силенами входили у свиту Діоніса, в куксі якого вони грали вирішальну роль. Ці ласі до вина створення бородаті, покриті шерстю, довговолосі, з ріжками, або кінськими вухами, хвостами і копитами; проте торс і голова у них людські. Хитрі, задиристі і хтиві, Сатири пустували в лісах, ганялися за Німфами і Менадамі, владнували злі каверзи людям.

  Стімфалійські птахи — міфічні птахи, що мешкали біля озера Стімфала в Аркадії. Вони мали мідні дзьоби і крила, а гострим пір’ям вбивали людей, наче стрілами з лука. Живились людським м’ясом.

  Сфінкс — чудовисько, породжене Тифоном і Єхидною, демон-душитель в образі напівжінки, напівлева з крилами птаха. Він уособлення неминучої долі і нелюдської муки.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися

   

  Комментарии закрыты.