Кіферон. Міфологія Давньої Греції

Кіферон. Міфологія Давньої Греції

Кіферон (за грецькою міфологією) — цар Платей в Беотії, що жив біля гори, яка отримала його ім’я (топонімічний міф). Один із варіантів міфу приписує Кіферону примирення Гери, що посварилась із Зевсом. Кіферон порадив Зевсові покласти собі на колісницю приховану одягом статую дівчини. Коли ревнива Гера, раптово з’явившись, зірвала покриви із закутаної фігури і переконалась, що її ревнощі не мають підстав, вона пробачила чоловіку минулі зради. На згадку про цю подію платейці мали свято дедали (від назви дерев’яних зображень — «дедали»). Міф пояснює прізвисько Зевс Кіферонський (Павсаній) і Гера Кіферонська (Плутарх). Відома своїми печерами гора Кіферон вважалась містом Ериній і Німф. Деякі давні автори ототожнюють Кіферона з Алалкоменеєм.

Кіферон (у давнину) — мав назву Елатіас, потужний лісистий гірський масив на кордоні Мегаріди і Аттики, що часто оспівувалося давніми аедами, як місце античних мисливських і пастушачих оповідей. На вищій вершині масиву, горі Платей, знаходилось святилище Кіферонського Зевса, у якому беотійці кожні шістдесят років з великими почестями проводили свята дедали, або так звані дедалійські ігри.

Кіферон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сцілла — донька Гекати (богиня ночі) чудовисько із шістьма головами, з трьома рядами зубів в кожній, з дванадцятьма ногами. Мешкала в Сіцілійській протоці навпроти іншого чудовиська Харібди. Прохід був надзвичайно небезпечний для мореплавців, оскільки Сцілла пожирала майже усіх мореплавців.

Тельхіни — вулканічні божества морської глибини, що почиталися на Родосі як супутники Посейдона. Тельхінів у древніх греків зображали собакоголовимі і ласторукими чаклунами.

Тифон — могутнє чудовисько, породжене Геєю, уособлення вогненних сил землі і її випарів, з їх руйнівними діями. Тифон був народжений Геєю і Тартар, зображувався як істота із сотнею драконівських голів, з людським тулубом, покритим пір’ям; замість ніг у чудовиська були зміїні кільця.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися