Кідіппа. Міфологія Давньої Греції

Кідіппа. Міфологія Давньої Греції

Кідіппа (за грецькою міфологією) — чарівна дівчина з острова Наксос. Під час свят Артеміди на острові Делос в Кідіппу закохався Аконтій, настільки ж чарівний хлопець з острова Кеос (Овідій). Бідність Аконтія не дозволяла йому сподіватись на одруження з Кідіппою. Тому він вдався до хитрощів і підкинув їй яблуко з вирізаними на шкірці словами: «Присягаюсь Артемідою, я стану дружиною Аконтія». Прочитавши цей напис вголос, Кідіппа таким чином дала клятвену обіцянку Богині не виходити ні за кого заміж, окрім Аконтія. Коли батько Кідіппи, не знаючи про обіцянку, намагався видати її заміж за одного із співгромадян, дівчина важко захворіла. Так повторювалось тричі, доки батько Кідіппи не дізнався від оракула в Дельфійському храмі Аполлона, що на його донці лежить закляття Артеміди, після чого він розшукав Аконтія і одружив його на своїй донці. В Кідіппи і Аконтія в шлюбі народились сини Клеобіс і Бітон. Кідіппа надалі набула сану жриці Гери Аргосської.
За аргосською легендою, одного дня сини Кідіппи, Клеобіс і Бітон, повезли на собі колісницю матері до свята Гери. Мати стала просити Богів про винагороду їм за цей доказ кохання синів. Боги відгукнулись. Обидва хлопця заснули після жертвоприношення і більш не пробуджувались. Геродот вклав цю легенду до вуст Солона, при описі його побачення з Крезом.

Кідіппа. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Менади («що безумствують») — вони ж — Вакханки, бессаріди. Їх жертвами ставали чоловіки, яких катували, піддавали насильству і вбивали.

Менелай — цар Спарти, син Атрея і Аеропи, муж Єлени, молодший брат Агамемнона. Менелай, за допомогою Агамемнона, зібрав царів на Іліонський похід і сам надав шістдесят кораблів.

Мнемон — слуга знаменитого Героя Ахілла. Фетіда попередила сина, що якщо він уб’є дитя Аполлона, то сам помре від руки бога. Єдиним обов’язком Мнемона було нагадувати господареві про це.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися