Кіаф. Міфологія Давньої Греції

Кіаф. Міфологія Давньої Греції

Кіаф (букв. ваза або винний кубок) (за грецькою міфологією) —син Архітела, виночерпій царя Ойнея. Коли Геракл бенкетував з Ойнеєм, Кіаф надав Гераклу для омиття рук воду, що призначена для омивання ніг. Інші говорять, що, ллючи воду на руки Гераклу, хлопчик ненавмисно облив йому ноги. Як розповідає Павсаній, розсерджений Геракл в серцях дав йому ляпас і хлопчик випустив дух. Деякі стверджують, що причиною гніву Геракла було те, що йому не сподобалось пиття. Архітел пробачив Герою мимовільне вбивство сина, проте Геракл вирішив піти у вигнання. За різними джерелами, вбитого Гераклом в Калідоні сина Архітела звали Евномом або Евріномом. Геракл після ненавмисного вбивства виночерпія Кіафа перховувався в Трахіні у фессалійского царя Кеїка, який був гостинною людиною і дав притулок своєму другу і сподвижникові (Аполлодор).

Кіаф. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геракл — національний Герой греків. Син Зевса і смертної жінки Алкмени. Обдарований могутньою силою, виконав найважчі роботи на землі і зробив 12 подвигіви. Спокутав свої гріхи, зійшов на Олімп і досяг безсмертя.

Гермафродит — син Гермеса і Афродіти. Хлопець надзвичайної краси. Збудив пристрасну любов Німфи Салмакіди. Німфа попрохала богів про вічне єднання з коханим. І боги злили Німфу і Гермафродита в одну двостатеву істоту.

Дедал — онук афінського царя Ерехфея і син Метіону. У будівельній справі Дедала вважали винахідником пили, тесли і виска. У скульптурі він перший нібито став робити дерев’яні статуї богів з руками, що не прилягали до тулуба, і з відокремленими одна від одної ногами.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Селена — грецька Богиня місяця. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися