Керкопи. Міфологія Давньої Греції

Керкопи. Міфологія Давньої Греції

Керкопи (за грецькою міфологією) — сини Океана і Теї — два брати, потворні істоти, хитрі обманщики, що підстерігають мандрівників і оббирають їх. За іншими джерелами запеклі брехуни і злодії, що займалися розбоєм і вбивали мандрівників. У невеликому епічному вірші Гомера гумористично розповідається про їх зустріч з Гераклом. Не дивлячись на застереження матері, вони намагалися обдурити Геракла, але були їм схоплені і за ноги прив’язані до колоди, яку він перекинув через плече так, що голови братів звисали вниз, а сам узяв колоду на плече і пішов у гори. Сідниці Геракла, які не прикривала левова шкіра, так потемніли від сонця, що нагадували старий шкіряний щит. На їх колір вплинуло також і вогненне дихання Кака, і дихання бика Криту. Тому керкопи, що висіли вниз головою, не стримали сміх побачивши видовище, яке їм відкрилось. Спочатку їх веселість здивувала Геракла, але, зрозумівши причину сміху керкопів, він сів на скелю і сам став реготати. Так брати змогли вимолити собі свободу. На одному селінунтському метопі збереглося дуже давнє зображення Геракла і керкопів.
За іншою версією, керкопів що жили поблизу Ефеса Геракл зловив і приніс в палац до лідійської цариці Омфали, в якої знаходився в служінні (Діодор; Аполлодор). Старогрецькі джерела розповідають, що керкопи врешті-решт перетворились на камінь за те, що хотіли обдурити самого Зевса. Інші джерела стверджують, що за обман він перетворив їх на мавп з довгою жовтою шерстю, що мешкають на італійському острові Піфекуса. Як порушники клятви вони були позбавлені мови (Овідій, Метаморфози). У грецьких міфах спочатку керкопів було двоє і вони не мали імен, згодом число їх збільшилось до п’яти пар і кожен мав ім’я. Керкопи близькі до хтонічних сил, з якими бореться Геракл, здійснюючи подвиги.

Керкопи. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агамемнон — один із найголовніших Героїв старогрецького національного епосу, син мікенського царя Атрея і Аеропи, ватажок грецького війська під час Троянської війни.

Амфітріон — син тиринфського царя Алкея і доньки Пелопа Астідамії, онук Персея. Амфітріон брав участь у війні проти тих телебоїв, що мешкали на острові Тафос, яку вів його дядько мікенський цар Електріон.

Андромеда — донька Кассіопеї і ефіопського царя Кефея, кохана Персея. Після смерті Персея і Андромеди богиня Афіна перетворила подружжя на сузір’я.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Пан — грецький Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Персефона — грецька Богиня родючості і царства мертвих. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — грецький Бог морів. У римській міфології йому відповідає… дізнатися