Керкіон. Міфологія Давньої Греції

Керкіон. Міфологія Давньої Греції

Керкіон (за грецької міфології) — аркадський цар, син Посейдона і Німфи Аргіопи (за Аполлодором — син віщуна Бранха). Керкіон володів Елевсіном і наводив жах своєю жорстокістю. Зустрічаючи подорожніх між Елевсіном і Мегарою, Керкіон заставляв їх боротися з ним, а згодом вбивав. Його донька Алопа таємно народила дитя від Посейдона, і побоюючись батька наказала служниці віднести дитя в гори і кинути там. Проте немовля знайшли пастухи і побилися із-за коштовного одягу немовля. Пастухів привели на суд до царя Керкіону і той зрозумів звідки взялося це маля. Перелякана служниця все визнала. Тоді Керкіон наказав ув’язнити свою доньку в темницю. Посейдон перетворив кохану на джерело. Керкіон наказав віднести дитя в ліс на поживу диким звірам. Хлопчик не загинув, його знайшов і виростив пастух, що назвав його Гіппофоєм, а Алопа померла в ув’язненні.
Керкіон помер від руки Тесея (Аполлодор; Вакхилід), який перевершив аркадского царя не стільки силоміць, скільки умінням, поклавши початок мистецтву боротьби. Тесей схопив Керкіона за коліна і, перекинувши через себе, вдарив головою об землю (Павсаній). Смерть Керкіона була миттєва. Після загибелі царя, Тесей посадив на аркадський трон Гіппофоя.

Керкіон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Еос (за грецькою міфологією) — Богиня ранішньої зорі, донька Титану Гіперіона і Титаніди Теї, сестра Геліоса і Селени.

Еринії — страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі, переважно вони є месницями за порушення освячених природою родинних прав. Доньки Землі і Мороку. У римській міфології — Фурія.

Ерот — Бог кохання, що розумівся як особливе світове божество і як супутник і помічник Афродіти.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Мойри — грецькі Богині людської долі. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Музи — грецькі покровительки наук, поезії і мистецтв. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Ніка (Ніке) — грецька Богиня перемоги. У римській міфології їй відповідає… дізнатися