Кери. Міфологія Давньої Греції

  Кери. Міфологія Давньої Греції

  Кери (за грецькою міфологією) — уособлення долі і насильницької смерті. У давніх греків спочатку душі нечестивих померлих, що стали кровожерливими демонами. Демонічні крилаті жіночі істоти з гострими кігтями, духи смерті, діти Богині ночі Нікти і Ереба (Гесіод), що приносять людям лихо і смерть.
  Прадавній аед Гесіод у вірші описує керів як потворних страховищ, похмурих, із зубами, що скрегочуть, окроплених кров’ю, таких, що сперечаються один з одним за полеглих на полі битви і кров яких вони висмоктують. Кери знаходяться серед воїнів, що б’ються, хапають поранених, зачепивши тіла своїми гострими кігтями, тягнуть ще напівживих людей до брами Аїда. Пізніше кери у грецькій і римській міфотворчостях були ототожнені з Ериніями, Евменідами і Фурією.

  Кери. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Антігона — донька фіванського царя Едіпа і Іокасти. Супроводжувала вигнаного з Фів сліпого батька у його поневіряннях. Після смерті Едіпа повернулася на батьківщину якраз на початок облоги Фів сім’ю вождями.

  Аріаднажриця із острова Наксос, донька царя Криту Міноса і Пасіфаї. Сестра Федри. Аріадна допомогла Тесею зберегти життя і перемогти Мінотавра.

  Ахілл — в грецькій міфології один із найбільших Героїв, син царя Пелея, царя мірмідонців і морської богині Фетіди, онук Еака, головний Герой «Іліади».


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Зевс — грецький верховний Бог. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

  Зефір — грецький Бог бог західного вітру. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

  Кронос — грецький Бог часу. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

  Комментарии закрыты.