Кеней. Міфологія Давньої Греції

Кеней. Міфологія Давньої Греції

Кеней (за грецькою міфологією) — син магнезійця Елата, батько Корона, велетень, один із лапіфів, міфічного племені, що мешкало в Північній Фессалії (Овідій). Кеней брав участь в Поході аргонавтів, у Калідонському полюванню (Овідій) і особливо в битві лапіфів з Кентаврами, на весіллі Періфоя. Кеней вбив п’ять або шість Кентаврів і залишався невразливим, тому що їх зброя відскакувала від його шкіри, не заподіюючи жодної шкоди. Тоді Кентаври, що залишились, закидали його соснами, під якими і похоронили його живцем (Аполоній Родоський). За Овідієм Кентаври завалили його скелями, від чого Кеней задихнувся і помер.
У грецьких авторів є міф, особливо оброблений Овідієм, що Кеней був раніше дівчиною на ім’я Кеніда. Не зважаючи на свою красу, Кеніда не бажала одружуватись. Проте одного дня під час прогулянки на морському березі її побачив Посейдон і оволодів нею. Як винагороду Бог пообіцяв Кеніді виконати будь-яке її бажання. Вона забажала перетворитись на чоловіка, невразливого воїна. Посейдон виконав свою обіцянку і змінив стать Кеніди, перетворивши її на Кенея, який мав такі військові успіхи, що лапіфи незабаром обрали його своїм царем. Коли Кеней загинув, із землі вилетів птах з крилами кольору піску, в якій віщун Мопс побачив душу Кеніди. Лапіфи вирішили поховати свого загиблого царя, але при похованні їх очам з’явилось тіло жінки. Син Кенея Корон також брав участь в Поході аргонавтів. Після смерті батька він став царем лапіфів (Аполоній Родоський). Сцени вбивста Кенея Кентаврами постійно зустрічаються серед зображень битв лапіфів із Кентаврами.

Кеней. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геліос — Бог Сонця. Син Титанів Гіперіона і Феї (за Гесіодом і Апполодором), брат Селени і Еос. Відноситься до прадавніх доолімпійських Богів. Оскільки Геліос знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів.

Діона — персонаж старогрецької міфології, богиня дощу, згідно орфікам — Титаніда, донька Урану і Геї. У Гесіода вона названа у введенні до поеми, але не в переліку Титанід.

Епіметей (Епімефей)Титан, син Іапета і Клімени (по Аполлодору, Асії), брат Прометея, Атланта і Менетія. Перший прийняв дівчину створену Зевсом. Епіметей не послухав ради свого брата-провидця Прометея і одружився на Пандорі, яка, відкривши скриньку, даровану їй Зевсом, випустила на світло усі людські біди. По міфу Протагора, Епіметей ділив між тваринами різні здібності, але нічого не залишив людині.

Еос — богиня зорі, донька Гіперіона і Титаніди Тейі, сестра Геліоса і Селени (за іншими варіантами вона була донькою Геліоса; матір’ю її вважалася інколи і Ніч). Її називають Паллантіадою. Дружина Астрея, її діти: Анеми (вітри) і Айстри (зірки)

ЛетоТитаніда, донька Титану Кея і Феби, дружина Зевса, з якою він розлучився заради Гери, або ж його кохана поза шлюбом, мати близнят Аполлона і Артеміди.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гея — грецька Богиня землі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Деметра — грецька Богиня полів і родючості. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Діоніс (Вакх) — грецький Бог виноградарства і виноробства. У римській міфології йому відповідає… дізнатися