Келей. Міфологія Давньої Греції

Келей. Міфологія Давньої Греції

Келей (за грецькою міфологією) — син Елевсіна і Котони, перший елевсінський цар, автохтон (народжений землею), чоловік Метаніри, батько Абанта, Демофонта, Тріптолема і доньок — Калліфої, Каллідіки, Клейсидіки і Демо. Чотири доньки Келея одного дня зустрілись із Богинею Деметрою, яка мандрувала в подобі смертною, під час пошуків своєї доньки Персефони, вкраденою Аїдом. Вони привели Деметру до будинку Келея, який привітно прийняв Богиню.
У царській сім’ї вперше після втрати доньки Деметра розвеселилася від забавних і не дуже пристойних жартів служниці Келея Ямби. Надалі Деметра, не відкриваючи себе, бавила царського сина Демофонта і, бажаючи зробити його безсмертним, одного дня натерла сина Келея амброзією і стала загартовувати у вогні. Але після того, як Метаніра випадково побачила ці магічні маніпуляції Деметри, Богині довелось піти, відкривши своє ім’я і наказавши побудувати на свою честь храм. Виконуючи волю Богині, Келей спорудив храм і жертовник Деметрі (Гомерівські Гімни). В образі Келея наявні хтонічні ознаки, що вводять його в круг шанування Деметри і матері землі Геї.

Келей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мнемозіна — Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Тейя (Тея, Фейя)Титаніда, старша донька Урану і Геї, сестра і дружина Гіперіона, мати Геліоса (Сонця), Еос (ранішньої зорі) і Селени (місяці). По Ксенагору, народила від Океана керкопів Кандула і Атланти.

Тефіда (Тетія, Тіфія, Тефія, Тетіс)Титаніда, одне із прадавніх божеств в грецькій міфології. Це донька Геї і Урану і чоловіка брата Океану, з яким вона мала 3000 доньок, — Океанід і 3000 синів —річкових потоків. Її діти: річкові божества Іннах і Ахелон, а також Ладон, бог річки в Аркадії.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гермес — грецький Бог торгівлі і спритності. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Гестія— грецька Богиня домівки. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гефест — грецький Бог вогню і ковальського ремесла. У римській міфології йому відповідає… дізнатися