Келено. Міфологія Давньої Греції

Келено. Міфологія Давньої Греції

Келено (Келайна) (за грецькою міфологією) — одна з Гарпій на ім’я Похмура. На острові Строфадес Келено попередила Енея і його супутників, що вони знайдуть свою нову країну, коли зголодніють настільки, що готові будуть їсти стволи дерев і дерев’яні вироби (Вергілій, «Енеїда»).

Келено (за грецькою міфологією) — Плеяда, донька атланта і Плейони, кохана Посейдона, Ліка, що народила від морського Бога сина (Аполлодор). За іншою версією Плеяда Келено була коханою Прометея.

Келено. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Рея — в античній міфології грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса. Культ Реї вважався одним із древніх, але був мало поширений у Греції.

Сатурн (за римською міфологією) — одвічний давньоримський бог, культ якого був одним із найпоширеніших в Італії. Відповідає грецькому Кроносу.

Стікс — старша донька Океана і Тефіди, божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку.

Селена — одне із божеств, відоме також під ім’ям Мене. Селена, в грецькій міфології уособлення місяця, донька Гіперіона і Титаніди Теї, сестра Геліоса і Еос.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися