Келени. Міфологія Давньої Греції

Келени. Міфологія Давньої Греції

Келени (у давнину) — місто в південній Фрігії, велике, багатолюдне і багате, з побудованою фортецею на крутій скелі. Тут, за переказами, відбувалось змагання між Аполлоном і Марсієм, шкіра якого зберігалась в гроті у витоків річки Марсія (Marsyas). У Келенах також локалізувалась фрігійська оповідь про світовий потоп. За Геродотом за часів Ксеркса в Келенах мешкав лідієць Піфій, багатющий за всіх людей. Пізніше Келени поступились першістю серед міст південної Фрігії Апамеї, а згодом і Кивоту.

Келени. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Астерія — донька Титана Коя і Феби, яка рятуючись від переслідувань Зевса, обернулася на перепелицю. За іншим переказом, кинулася в Егейське море й перетворилася на острів Делос.

Астрей (зоряний) — божество зоряного піднебесся. Гесіод вважав Астрея Титаном другого покоління, сином Крія і Еврібеї, чоловіком Еос, батьком вітрів Борея, Нота, Зефіру і Евра.

АтлантТитанід, син Титану Япета і Океаніди Клімени. Він підтримував небесне зведення поблизу саду Гесперід в покарання за участь у битві із Зевсом на стороні Титанів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Асклепій — грецький Бог лікування. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися