Кекроп. Міфологія Давньої Греції

Кекроп. Міфологія Давньої Греції

Кекроп (за грецькою міфологією) — засновник і перший цар Афінської держави. Він вважався автохтоном, народженим із землі, і мав два зміїні тулуби замість обох ніг. Його зовнішній вигляд — напівлюдина і напівзмія — вказує на глибоку старовину і хтонізм образу. Кекроп одружився на Аглаврі, донцці Актея, яка народила йому сина Ересіхфона і трьох доньок: Аглавру, Герсу і Пандросу. Він збудував афінський акрополь, названий їм Кекропією і об’єднав жителів Аттики, що до того мешкали окремо по полях, в дванадцять держав, однією з яких була Кекропія. Кекроп заборонив у своєму царстві людські жертвопринесення і першим визнав верховенство Зевса серед Богів, встановивши обряд жертвопринесень йому прісними ячмінними коржиками замість крові тварин. До його царювання відносили суперечку Афіни з Посейдоном за володіння Аттикою, яку Кекроп вирішив на користь Афін. Змагаючись у дарах мешканцям Аттики, Посейдон вибив джерело води, а Афіна посадила оливу (Аполлодор). За його ім’ям афіняни стали називати себе кекропідами, свою країну і своє місто — Кекропи. За Аполлодором країна раніше мала назву Актой. Ім’я Кекропа також мала одна з десяти Клісфенових філ. Напівзмій Кекроп слугував уособленням відвічного населення Аттики. Згодом історики обернули Кекропа в першого царя Афін, зробивши його сином і наступником Ересіхфона. Вони ж для поповнення царського списку Афін створили другого Кекропа, сина Еріхфонія. Кекропу стали приписувати і введення культури, внаслідок чого давні письменники стали виводити його від єгипетського міста Саїса. Кекроп згадується ще в деяких місцевостях Беотії і Евбеї.

Кекроп (за грецькою міфологією) — восьмий цар Афін, старший син афінського царя Ерехтея і Праксіфеї. Спадкоємцем престолу він був оголошений не батьком, а чоловіком своєї сестри Ксуфом, якого після смерті Ерехтея призначили третейським суддею з питання престолонаслідування. Брати, не підтримавши рішення, вигнали Кекропа з Афін, проте трон отримали не вони, а Пандіон — син Кекропа. Кекроп втік спочатку в Мегару, а згодом на Евбею, де разом із Пандором заснував колонію.

Кекроп. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Крій (Кріос) — в старогрецькій міфології один із Титанів, син Урану і Геї, чоловік доньки Понта Еврібії. Був повержений під час Титаномахії і скинутий в Тартар.

Кронос — син бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Він піддався на домовленості матері і оскопив свого батька Урана, щоб припинити безкінечні народження його дітей.

Океан — прадавній бог водної стихії, прабатько богів морів, річок, струмків і джерел. Титан, син Урану і Геї. Від нього походить численне покоління водяних божеств, що склали особливий водний Олімп.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аїд — грецький Бог царства мертвих. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Арес — грецький Бог війни. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Артеміда — грецька Богиня полювання. У римській міфології їй відповідає… дізнатися