Кеїк. Міфологія Давньої Греції

Кеїк. Міфологія Давньої Греції

Кеїк (за грецькою міфологією) — цар фессалійського міста Трахін, син Фосфору (Еосфора) і Клеобори, чоловік Алкіони. Кеїк був гостинною людиною і надав притулок своєму другу і сподвижникові Гераклу, коли той прибув в Трахін, шукаючи укриття після ненавмисного вбивства Евнома в Калідоні (Аполлодор). Як у відповідь на люб’язність, Геракл вигнав з царства Кеїка дріопів. Після смерті Геракла до Кеїка в Трахін втекли діти Геракла, яких Еврісфей вирішив вигнати із Греції, а також Алкмена і Іолай. Не маючи сил протистояти Евресфею, Кеїк віддав їх під опіку афінського царя Тесея.
За Аполлодором Кеїк і Алкіона так кохали один одного і так їм було добре разом, що одного дня Алкіона наважилась назвати себе Герою, а Кеїка — Зевсом (Аполлодор). Ця зухвалість не сподобалась Гері та Зевсу. Коли Кеїк відправився за порадою до оракула, Зевс обрушив блискавку на корабель і спопелив його. Горе Алкіони було настільки велике, що вона не замислюючись кинулась в море. Зворушений її вчинком Зевс перетворив Алкіону на зимородка, а її чоловіка — на чайку (Овідій).

Кеїк. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гіперіон (дуже високий) — Титан, син Урану і Геї, чоловік своєї сестри Тейї, батько Геліоса, Селени і Еос. Гіперіон — «сяючий» бог, що буквально «йде вгорі», тобто, по піднебессю.

Іапет (Япет)Титан, син Урану і Геї, чоловік Океаніди Клімени (або Океаніди Асії), яка народила йому Атланта, Менетія, Прометея і Епіметея. Іапет — учасник Титаномахії; був скинутий Зевсом в Тартар, поділивши долю братів. Є прародителем людського роду.

КойТитан, син Урану і Геї, брат і муж Титаніди Феби, що народила Лето і Астерію. Брав участь в Титаномахії і був разом з братами скинутий Зевсом в Тартар.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися