Катрей. Міфологія Давньої Греції

Катрей. Міфологія Давньої Греції

Катрей (за грецькою міфологією) — цар Криту, старший син Міноса і Пасіфаї (або Крети). За Аполлодором, у Катрея було чотири дитини: син Алфемен і доньки Аеропа, Апемосина і Клімена. Царю Катрею оракулом була передбачена смерть від руки одного зі своїх дітей, тому він відіслав з Криту доньок Аеропу і Клімену (за іншими джерелами, продав їх у наложниці), а його син Алфемен і третя донька Апемосина, аби не стати вбивцями батька, добровільно покинули Крит і оселилися на Родосі.
На старості років Катрей відправився на Родос, аби призвати Алфемена додому і віддати йому трон. Але зійшовши на берег, вступив у сутичку із родоськими пастухами, які прийняли його і прибулих із ним за піратів. Алфемен з’явився на допомогу пастухам і, не впізнавши постарілого батька, вбив Катрея дротиком. Після смерті батька, дізнавшись, що він натворив, Алфемен благав Богів і був поглинений землею, що розверзлась (Аполлодор). За іншою версією міфу Алфемен помер від горя, оскільки не зміг пережити своєї провини.

Катрей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Харібда — чудовисько, що мешкає у вузькій протоці під скелею, на якій зростає смоковниця. Чудовисько у вигляді страшного виру. Тричі в день Харібда заковтує чорну воду, а потім її викидає. З водою вона може ковтати і цілі кораблі разом з моряками.

Химера — трьохголове чудовисько, дитя Єхидни і Тифона. Це чудовисько мало три голови: одна була левова, друга — козина, зростала на спині, а третьою — зміїною — закінчувався хвіст істоти.

Цербер — дитя Єхидни. Трьохголовий пес, на шиї якого рухаються з шипінням змії, і замість хвоста у нього отруйна змія. Служить Аїду (богові Царства мертвих), стоїть і охороняє його вхід. Стежив за тим щоб ніхто не вийшов з підземного царства мертвих, адже з царства мертвих немає повернення.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися