Касталія. Міфологія Давньої Греції

Касталія. Міфологія Давньої Греції

Касталія (за грецькою міфологією) — дельфійська Німфа, донька Ахелоя, дружина Дельфа. За Павсанієм, рятуючись від переслідувань Аполлона, Касталія стрибнула в струмок на Парнасі, після чого джерело, що давало початок струмку, отримало назву Кастальське джерело і стало почитатись священним (за іншою версією джерело вже вважалося священним набагато раніше цієї події). За Еврипідом, Кастальське джерело було даровано Касталії річковим Богом Кефіссом. Кастальське джерело володіє здатністю надавати пророчу силу і вважався символом поезії, звідси і його значення — джерело натхнення.

Касталія (у давнину)— рясне джерело на південному схилі Парнасу, у Дельфах, біля храму Аполлона. Водою цього священного у давнину джерела повинні були омиватись перед зверненням до Бога, що хотіли отримати від нього пораду. Кефіс — річка, що мала свій початок на північному схилі Парнасу. Вважалось, що Кастальський ключ має з Кефісом підземне сполучення.

Касталія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Піфон — жахливий змій, породження Геї і Тартар. Піфон спустошував околиці Дельф і вартував древньо прорицалище Геї і Феміди в Дельфах. Аполлон, вбивши Піфона, заснував на місці древнього прорицалища храм і заснував Піфійські ігри.

Плеяди — сім доньок Титана Атланта і Океаніди Плейони. Найбільш яскраві з них носять імена Атлантид, подруг Артеміди: Алкіона, Келено, Майя, Меропа, Стеропа, Тайгета, Електра.

Поліфем — син Посейдона і морської Німфи Тооси. Одноокий велетень-Циклоп жив на Сицилії. Відомий міф про любов Поліфема до Німфи Галатеї, а також міф про пригоди супутників Одіссея в гостях в Поліфема.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися