Кассандра. Міфологія Давньої Греції

Кассандра. Міфологія Давньої Греції

Кассандра (за грецькою міфологією) — найчарівніша із доньок Пріама і Гекуби, віщунка, сестра-близнючка жерця Елена. Одного дня Аполлон мав намір розділити з нею ложе, але Кассандра відмовила йому. Ображений Бог зробив так, що з тієї хвилини ніхто більше не вірив її пророкуванням (Есхіл, Агамемнон). Разом із братом Еленом вона передбачила, що подорож Паріса до Спарти приведе до величезної біди, згодом вмовляла його відмовитись від викрадання Єлени Прекрасною. Проте її ніхто не слухав, всі глузували з неї як з безумною. Під час війни до неї сватались, за Гомером, Офріоней з Кабеса і, за Вергілієм, Кореб, син Мігдона, які допомагали у боротьбі Пріаму. Але вони обидва загинули в битві. Аполлодор розповідає, що Кассандра переконувала троянців не вірити словам Синона і не вводити до Трої дерев’яного коня, у якому переховувались ахейці. Але їй знову не повірили. У ніч падіння Трої Кассандра шукала притулки у вівтаря Афіни, але була відторгнута від нього Аяксом, сином Оїлея, який насильно оволодів нею (Аполлодор).
При взятті Трої Кассандра дісталась як винагорода Агамемнону, який повіз її з собою до Мікени, і за час довгої дороги від Трої до Мікен народила йому близнят. Після прибуття в Мікени вона була вбита Клітемнестрою, що вбачала в ній суперницю (Гомер, «Одіссея»; Есхіл). Агамемнон також був убитий Клітеместрою і її коханцем Егісфом. Загинули і народжені Кассандрою від Агамемнона близнята. У Мікенах показували могилу віщунки. У Аміклах і Левктрах в Лаконії були храми із статуєю Кассандри, що почиталася тут під ім’ям Александри (Павсаній). З цим ім’ям Кассандра згадується і у деяких пізніших поетів.
Трагічний образ Кассандри, що віщує в пророчому екстазі страшні бачення майбутнього, зображено у трагедії Еврипіда і трагедії Есхіла. А в поемі «Александра» поета третього століття до нашої ери Лікофрона відображена пізня версія міфу, згідно з якою Пріам велів замкнути безумну Кассандру, приставити до неї вартового, і доручив йому записувати її пророцтва. Міф знайшов багате віддзеркалення в античному образотворчому мистецтві (сцена відторгнення Кассандри від вівтаря Афіни Аяксом, сином Оїлея).

Кассандра. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ОкеанідиНімфи, доньки Океану і Тефіди. Древній Титан Океан породив три тисячі доньок — Океанід і стільки ж синів — річкових потоків. Вони сполучалися з людським родом і були виховательками молодого покоління.

Орф — жахливий двоголовий пес Геріона, породження Тифона і Єхидни, брат Кербера. Від Орфа його мати Єхидна народила напівжінку-напівзмію Сфінкс. За іншими джерелами від протиприродного зв’язку Орфа з власною матір’ю народився Немейський Лев.

Ори — богині часів роки, що сприяють рослинності. Вони відмикають і замикають брами Олімпу, збирають або розсіюють хмари, годують і запрягають коней Гери.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Теллус — римська Богиня землі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Церера — римська Богиня полів і родючості. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Бахус, Либер — римський Бог виноградарства і виноробства. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися