Касіопея. Міфологія Давньої Греції

Касіопея. Міфологія Давньої Греції

Касіопея (за грецькою міфологією) — дружина ефіопського царя Цефея, мати Андромеди. Одного дня Касіопея похвалилась, що вона і її донька красивіші за Нереїд. Нереїди розповіли про цю зухвалість Посейдону і той наслав на Ефіопію повінь і морське чудовисько, що жерло людей. Аполлодор розповідає, що оракул сказав Цефею, що єдина можливість врятуватись від чудовиська полягає у принесенні в жертву йому доньки царя, красуні Андромеди. Касіопея не наважувалась розлучитись із донькою, але мешканці Ефіопії змусили царя і царицю погодитись на жертвопринесення. Андромеда у вигляді спокутної жертви була віддана на поживу чудовиську. Її прикували на березі біля підніжжя скелі, знявши заздалегідь з неї весь одяг.
У цей час над Ефіопією пролітав на крилатому коні Пегасі Персей. Він побачив приковану до скелі голу дівчину і закохався в неї. Він отримав від Цефея і Касіопеї обіцянку, що Андромеда стане його дружиною, якщо він врятує країну від дракона. Цефей і Касіопея вирішили дати згоду на весілля. Після цього Персей вбив чудовиська (Аполлодор). Проте Касіопея порушила клятву. Раніше Андромеда була обіцяна Фінею, братові Цефея. Касіопея відправила до нього звістку про те, що сталося і призвала прийти до міста. Під час приготувань до весілля з’явився Фіней з великим загоном і пред’явив свої права на Андромеду. У битві, що зав’язалась, Персей вбив багато супротивників, а останніх перетворив на камінь, діставши голову Медузи.
Разом з Цефеєм, Андромедою і Персеєм, Касіопея перетворилася на сузір’я (Ератосфен) на піднебессі. Батьком Касіопеї був Араб, син Гермеса. За деякими джерелами, вона вважалась також дружиною Фінікія. Містом дії міфу про Андромеду є Месопотамія, або Ефіопія. Це вказує на східне походження міфу про Касіопею, або на залучення греками Касіопеї та інших міфічних Героїв східних країн, унаслідок схожості їх імен з іменами деяких східних місцевостей або народів.

Касіопея. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Паліки — демонічні істоти хтонічного типа, двоє близнят, два духи сірчаних джерел місцевої гори Адрони, поблизу Етни. Паліки почиталися у давнину як заступники здоров’я, землеробства і мореплавання.

Пегас — крилатий кінь, син Посейдона, брат велетня Хрісаора. Пегас разом з братом Хрісаором, як плід зв’язку горгони Медузи з Посейдоном, з’явився із крові Медузи, коли її обезголовив Персей.

Пігмеї — казковий народ карликів, що живе в Лівії або в Малій Азії. Розміром пігмеї були від мурашки до мавпи. У Страбона вони перераховуються разом з напівпсами, великоголовими, гніздовухими, безвусими, безносими, одноокими і крючкопалими.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися