Карнеї. Міфологія Давньої Греції

Карнеї. Міфологія Давньої Греції

Карнеї (в Давній Греції) — загальнодорійське свято, що справлялось особливо в Спарті, щорік протягом дев’яти днів, на честь Аполлона Карнея. У Спарті він мав характер військового свята. З часів 26 Олімпіад (тобто з 676—672 років до нашої ери) при Карнеях були введені музичні змагання, і на першому змаганні переможцем був Терпандр. Протягом усього свята дорянці утримувались від військових дій. Походження свята Карнеї і його назва, так само як і епітет Бога, давні створили від Карна, жерця Аполлона і віщуна, родом акарнанця, який супроводжував дорян в поході на Пелопоннес, але запідозреного в зраді і вбитого Гераклідом Гиппотом (або Алетом). За це Аполлон наслав на військо мор, і щоб вмилостивити Бога, дорянці встановили щорічне жертвопринесення і свято.
Насправді Карней, ймовірно, самостійне божество, що почитався в Пелопоннесі ще до появи дорян, які перейняли його культ від населення, яке мешкало в Пелопоннесі, і об’єднали зі своїм національним Богом Аполлоном. Так, в Спарті почитали божество, ім’я якого має значення слово «баран», з чого був зроблений висновок, що це божество було заступником отар і, за деякими подробицями святкового обряду, також виноробства.

Карнеї. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Музи — богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і богині пам’яті Мнемозіни. Їх імена пов’язані із співом і танцями. Цим богиням поклонялися вчені мужі і діячі мистецтва Древньої Греції.

Немейський лев — породження Тифона і Єхидни, страхітливий хижак, який спустошував арголідську долину. Тіло було невразливе до будь-яких ударів. Він нападав на мешканців Арголіди і нищив їхні отари.

Німфи — божества природи, її цілющих і родючих сил в образі прекрасних дівчат. Розрізняють Німф водних (Нереїди, Наяди), озер і боліт (лімнади), гір (орестіади), гаїв (альсеїди), дерев (Дріади, Гамадріади) і так далі. Німфи — володарки древньої мудрості, таємниць життя і смерті, лікарки і пророки, від шлюбу з богами народжували Героїв і віщунів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Юнона — римська цариця Богів. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися