Карн. Міфологія Давньої Греції

Карн. Міфологія Давньої Греції

Карн (за грецькою міфологією) — віщун з Акарнанії, коханий Аполлона. За Аполлодором в Навпакті Карн, декламуючи пророчі вірші, вийшов назустріч війську Гераклідів. Помилково вони прийняли його за підісланого ворогами злого чаклуна, і Гиппот вбив Карна. У покарання кораблі Гераклідів затонули, а голод, що почався після цього, змусив військо розійтись. Павсаній писав, що Карн був сином Зевса і Європи і наводить іншу версію, що Аполлон розгнівався на греків за те, що для споруди дерев’яного коня вони зрубали дернові дерева кранії. Аби вмилостивити Бога, греки, переставивши одну букву, заснували культ Карна.

Карн. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ладон — дракон, породжений морськими божествами Форкісом і Кето. Його народили Єхидна і Тифон, інколи згадується як син Геї.

Лайлап — мідний собака, виготовлений богом-ковалем Гефестом для мисливських розваг Зевса. Жоден звір не міг втекти від Лайлапа. Зевс подарував Лайлапа своїй коханій Європі. Ламія — кохана Зевса, народила від нього дітей. Гера із ревнощів вбила їх і позбавила Ламію сну. Ламія, сховавшись у підземеллі, перетворилася на чудовисько, що харчувалося людьми. Ламію змальовували у подобі змії з головою і грудьми жінки.

Лапіфи — напівміфічне-напівісторичне плем’я. Зв’язок цього племені з географічними іменами вказують на те, що лапіфи були не просто велетнями, створеними народною фантазією, але частково й історичним плем’ям.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає …

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає …

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає …