Капіс. Міфологія Давньої Греції

Капіс. Міфологія Давньої Греції

Капіс (за грецькою міфологією) — один із дарданських Героїв, син Ассарака і Гієромнеми, доньки Сімоєнта; чоловік Фемісто, батько Анхіса, дід Енея (Гомер, «Іліада»; Аполлодор). Капіс вважався епонімом і засновником міста Капуї в Кампанії (або міста Капій в Аркадії) (Страбон).

Капіс (за грецькою міфологією) — троянець, який мав підозру, що дарований Трої дерев’яний кінь є ворожим прийомом ахейців. Після падіння Трої, Капіс чи то самостійно, чи то у свиті Енея прибув до Італії і заснував місто Капую. Інший міф стверджує, що Капуя була названа на честь другого Капіса, нащадка Енея, що отримав своє ім’я на згадку про Капіса, — батько Анхіса (Вергілій, «Енеїда»).

Капіс. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Керкопи — сини Океана і Тейі, брати-карлики, потворні істоти, хитрі обманщики, що підстерігають мандрівників і оббирають їх.

Корибанти — назва міфічних попередників жерців Кібели або Реї у Фрігії. Супутники і служителі богині, які в дикому натхненні, з музикою і танцями, відправляли служіння Великій Матері богів.

Курети — демонічні істоти, складали разом із Корибантами оточення Великої матері богів Реї-Кібели і немовля Зевса на Криті. Курети врятували Зевса в дитинстві, коли його хотів згубити Кронос, що пожирав своїх дітей.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися