Капаней. Міфологія Давньої Греції

Капаней. Міфологія Давньої Греції

Капаней (за грецькою міфологією) — батько Сфенела Аргосського, чоловік Евадни, один із семи Героїв, що брали участь в поході Семеро вождів проти Фів. Під час нападу він прорік нечестиву клятву, що візьме місто, навіть якщо б Боги того не хотіли. У описі Есхіла (трагедія «Сім вождів») Капаней мав велику фізичну силу і чванливість. Він вихвалявся, що спалить місто, якщо навіть сам Зевс чинитиме цьому опір. На своєму щиті Капаней змалював воїна, що підіймається на кріпосну стіну, і супроводжував зображення словами: «Я спалю це місто». Еврипід розповідає, що коли почалася битва за Фіви, захисники міста спочатку зазнали поразки і відступили за міські стіни. Але під час штурму міста Зевс уразив Капанея блискавкою, і він впав разом зі сходами, якими підіймався на стіну. Після чого збадьорені фіванці, зробили відчайдушну спробу і вбили ще трьох Героїв із семи.
Сцена, у якій Зевс приголомшує перуном Капанея, в античні часи описувалась і зображалась поетами і художниками. При спалюванні тіла Капанея в Аргосі його дружина Евадна кинулась у полум’я і згоріла разом із ним. Еврипід, що значно пом’якшив оцінку сімерих вождів, ніж, наприклад, Есхіл, у тому числі і Капанея, повернувся до традиційної героїчної характеристики Семеро вождів проти Фів. Також він вчиняє і в трагедії «Фінікіянки», де описує загибель Капанея, вбитого блискавкою Зевса у ту мить, коли намагався підійнятись по сходах на фіванську стіну.

Капаней. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Кабіри — древні божества. Деякі історики схильні вважати Кабірів демонічними істотами малоазійського походження, заступниками родючості, підземного вогню і мореплавання. Культ Кабірів носив характер містерій, що вимагали особливого присвячення.

КампаНімфа і охоронець темної безодні Тартар з тілом жінки і п’ятдесятьма зміями замість голови або з бичачим тілом і зміїними хвостами. Кампа вартувала в Тартар Гекатонхейрів і Циклопів.

Кентаври — дикі істоти, напівлюди-напівконі, мешканці гір і лісової гущавини. Вони народжені від Іксіона, сина Ареса, і хмари, що прийняла по волі Зевса подобу Гери. Жили вони у Фессалії, харчувалися м’ясом, п’янствували і славилися буйною вдачею.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

Божество ридання і плачу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня зцілення, донька Асклепія (за грецькою міфологією) — дізнатися