Кампа. Міфологія Давньої Греції

Кампа. Міфологія Давньої Греції

Кампа (за грецькою міфологією) — Німфа і охоронець темної безодні Тартар з тілом жінки і п’ятдесятьма зміями замість голови, або за Овідієм із бичачим тілом і зміїними хвостами. Кампа вартувала в Тартарі Гекатонхейрів і Циклопів. За Аполлодором, Гея передбачила перемогу Зевса в Титаномахії, якщо він матиме в союзники в’язнів Тартар. Зевс вбив Кампу і звільнив Циклопів і Сторуких.
За Овідієм Мойри передбачили перемогу тому, хто зробить жертвоприношення частинами тіла мертвої Кампи. Гекатонхейр або ж інакше Сторукий велетень Бріарей вбив її, розрубав тіло, і почав розводити жертовний вогонь, але послана Зевсом шуліка схопила останки Кампи і Зевс зробив жертвоприношення. Після цього Тартар було оточене потрійним шаром мороку і залізною стіною із залізними воротами, які спорудив Посейдон. Він був містом заточення зверженного Кронуса і переможених Титанів, яких охороняли «Сторукі» велетні-Гекатонхейри, діти Урану.

Кампа. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грифон — напіворел-напівлев, з довгим зміїним хвостом. Образ грифона об’єднує символіку орла (швидкість) і лева (сила, відвага). Поєднання двох найголовніших сонячних тварин вказує на загальний сприятливий характер істоти — грифон втілює Сонце, силу, пильність, відплату.

Дріади — божества дерев, мешканки лісів і гаїв. За віруваннями греків, Дріади — доньки Зевса і дерев, жили і вмирали разом з деревом.

Емпуса — демонічна істота з ослячими ногами, чудовисько з оточення Гекати, що нагадує багатьма рисами вампіра, що висмоктує ночами кров у сплячої людини.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество світла, спочатку, власне «полудень», «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня правосуддя (за римською міфологією) — дізнатися

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися