Каллірроя. Міфологія Давньої Греції

  Каллірроя. Міфологія Давньої Греції

  Каллірроя (за грецькою міфологією) — назва джерел і ключових Німф, що зустрічається у багатьох місцях Давньої Греції і еллінізованного Сходу. Відомо з інших джерел, що афінська Каллірроя, єдиний ключ питної води у місті Афіни. За часів Пізістрата над ключем була споруджена розкішна будова, в якій вода лилась із дев’яти труб.

  Каллірроя (за грецькою міфологією) — за Павсанієм, діва з Калідона, що відкинула кохання Кореса, жерця Діоніса. У помсту за її байдужість до люблячого жерця Бог Діоніс вразив половину усіх жителів Калідона безумством. Оракул наказав калідонцям, що вони повинні надати Калліроя в жертву Діонісу, якщо не відшукається людина, яка добровільно згодиться її замінити на жертовному вівтарі. Корес, що здійснював жертвоприношення у останню мить врятував осуджену на загибель кохану і встромив жертовний ніж у власні груди. Калліроя, яка не мала до Коресу жодних почуттів, розкаялась і позбавила себе життя у джерела, що отримало від неї свою назву.

  Каллірроя (за грецькою міфологією) — донька беотійця Фока, до якої сватались тридцять женихів. Коли її батько вирішив звернутися до Дельфійского оракула за порадою про зятя, женихи його вбили, а Каллірою викрали. Обурені фіванці відняли Каллірою у женихів, забивши їх каменями.

  Каллірроя (за грецькою міфологією) — Німфа, донька річкового Бога Скамандра, дружина царя Троса, якому за Аполлодором народила синів Мула, Ассарака і Ганімеда і доньку Клеопатру.

  Каллірроя (за грецькою міфологією) — річкова Німфа, донька Ахелоя, друга дружина Алкмеона, мати Акарнана і Амфотера.

  Каллірроя (за грецькою міфологією) — Океаніда, дружина Хрісаора, якому народила Геріона.

  Каллірроя. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Сізіф — син царя Еола і Енарети, онук Елліна, брат Кретея, Афаманта, Салмонея і інших Героїв, чоловік Плеяди Меропи, батько Главку, дід Беллерофонта. Міфи малюють Сізіфа хитруном, здатним обдурити навіть богів і вступаючим з ними в конфлікти.

  Талфібій — вісник, спартанець, разом з Еврібатом був глашатаєм у Агамемнона, виконуючи його доручення. Талфібій разом із Одіссеєм і Менелаєм збирав військо на Троянську війну.

  Тевкр — син Теламону і доньки троянського царя Гесіони. Кращий стрілець із лука в грецькому війську під Троєю, де від його руки загинуло понад тридцять захисників Іліона.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися

  Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися

   

  Комментарии закрыты.